Zamknij

"Moon Knight" - kto będzie przeciwnikiem Oscara Isaaca w nowym serialu Marvela?

27.07.2021 12:01
Oscar Isaac
fot. Nicky Nelson / WENN.com/agefotostock/East News

Obsada serialu "Moon Knight" powiększyła się o Gasparda Ulliela. Aktor ma się wcielić w jednego z przeciwników tytułowego superbohatera. O kim mowa?

"Moon Knight" to kolejna powstająca właśnie serialowa produkcja Marvel Studios. W tytułowego bohatera wcieli się Oscar Isaac. Z kim zmierzy się zakapturzony mściciel?

"Moon Knight" - Gaspard Ulliel jako przeciwnik w nowym serialu Marvela

Seriale MCU tworzone z myślą o platformie Disney+ z przytupem rozpoczęły Czwartą Fazę filmowego uniwersum. Za nami premiery "WandaVision", "The Falcon and the Winter Soldier" i "Lokiego", ale w przyszłości czeka nas o wiele więcej odcinkowych produkcji. Wśród nich znajduje się "Moon Knight" - historia bohatera, którego często nazywa się Batmanem Marvel Comics.

Wiemy, że w tytułowego herosa wcieli się znany z serii "Star Wars" Oscar Isaac. Jednym z jego przeciwników ma być postać grana przez Ethana Hawke'a. Nie będzie to jednak jedyny antagonista. Jak podaje CBR, w serwisie Hamilton Hodell pojawiła się informacja, że młody aktor Gaspard Ulliel wystąpi w serialu "Moon Knight" i wcieli się w Antona Mogarta/Midnight Mana. Co ciekawe, po opublikowaniu newsa na ten temat, rola Ulliela zniknęła ze strony agencji aktorskiej.

Złoczyńca zadebiutował w 3. numerze serii "Moon Knight" z 1981 roku i został stworzony przez Douga Moencha i Billa Sienkiewicza. Pseudonim Mogarta pochodzi od zbrodni, które popełniał tuż po północy. Midnight Man był złodziejem, który kilkukrotnie starł się z Moon Knightem. W końcu doznał deformacji twarzy na skutek kąpieli w odpadach toksycznych, do których wpadł podczas jednej z walk z herosem. Po jakimś czasie to samo imię nosił syn Mogarta, który początkowo był pomocnikiem Moon Knighta, ale z czasem zszedł na drogę przestępcy.

Midnight Man w komiksach pojawił się tylko kilkukrotnie, więc nie jest postacią powszechnie znaną. Filmowcy z Marvel Studios lubią jednak sięgać po nieoczywiste komiksowe postaci, by na ich bazie powołać do życia zupełnie nowych i zaskakujących bohaterów. Niewykluczone, że w przypadku tej postaci będzie podobnie.

"Moon Knight" - kiedy premiera?

Informacja o roli Ulliela nie została oficjalnie potwierdzona, ale wiele wskazuje na to, że rzeczywiście aktor pojawi się w serialu Marvela. Produkcja jest na razie owiana tajemnicą. Reżyserem produkcji został Mohammed Diab. Nie zdradzono żadnych konkretów dotyczących obsady, liczby odcinków czy daty premiery. "Moon Knight" prawdopodobnie zadebiutuje w roku 2022 na platformie Disney+. Usługa wciąż nie jest dostępna w naszym kraju.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/CBR/Hamilton Hodell