Zamknij

"My, dzieci z Dworca ZOO" to serialowa porażka roku? Recenzje są miażdżące

05.03.2021 14:55
My dzieci z dworca zoo
fot. Materiały prasowe HBO GO

"My, dzieci z Dworca ZOO" to serial, który jest ostatnio na językach. Wszystko za sprawą kontrowersyjnej fabuły i tego, że produkcja rozmija się z wyobrażeniami fanów książki. Zdaniem wielu krytyków - produkcja zasłużyła na złe oceny. Jakie są główne zarzuty?

Serial "My, dzieci z Dworca ZOO" to największa serialowa porażka roku? Serial zbiera negatywne opinie. Jest to współczesna interpretacja biografii Christine F., którą można znaleźć na platformie HBO GO. Dlaczego serial jest krytykowany przez internautów? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: "Przyjaciele" już niedługo z premierą. Serialowy Ross zdradził, że aktorzy wracają na plan

"My, dzieci z Dworca ZOO": serial HBO GO w ogniu krytyki

"My, dzieci z dworca ZOO" to serial, który zadebiutował 27 lutego 2021 roku na HBO GO. Niestety, produkcja oparta na słynnej książce, nie cieszy się dobrymi opiniami. Produkcji zarzuca się przede wszystkim brak oryginalności, ale także gloryfikowanie poważnego problemu, jakim jest narkomania.

Fani książki już na długo przed premierą zastanawiali się, czego mogą się spodziewać po współczesnej interpretacji nastoletniego życia Christine F. Widzom nie podoba się, jak ukazano trudną historię autorki książki. Do tego wiele mówi się o złej interpretacji książki i gloryfikacji poważnego problemu narkomanii i uzależnień.

Przypominamy, że książka opowiada o losach nastolatków, którzy poznają się podczas imprez w berlińskich klubach, gdzie nie stronią od narkotyków. Stają się oni nierozłączni. Główną bohaterką jest Christine - dziewczyna nie potrafi sobie poradzić z rozstaniem rodziców, dlatego próbuje się odnaleźć w nowym, wykreowanym przez siebie świecie.

Jak podaje Telemagazyn.pl - osoby, które obejrzały serial, miały też problem, z tym że bohaterowie są ukazani jako dorośli ludzie, chociaż książka opowiada o losach nastolatków. Oberwało się także ścieżce dźwiękowej, która nie przypomina w żaden sposób legendarnej muzyki klubowej z Berlina.

HBO nie komentuje sytuacji. Pojawiają się jednak głosy osób, którym produkcja przypadła do gustu, że serial miał być luźno inspirowany książką, a nie wiernie przedstawiać opowiedzianą w niej historię. 

"My, dzieci z Dworca ZOO": gdzie oglądać?

Serial "My, dzieci z dworca ZOO" to produkcja HBO. Serial jest dostępny na platformie HBO GO. Składa się z ośmiu odcinków.

Zobacz także: 10 najlepszych seriali w dziejach według serwisu Filmweb.pl

RadioZET.pl/Telemagazyn.pl