Zamknij

"Mało prawdopodobny morderca": Zwiastun serialu Netflixa o zabójcy szwedzkiego premiera [WIDEO]

23.09.2021 11:30
"Mało prawdopodobny morderca" zwiastun
fot. "Mało prawdopodobny morderca" - Kard ze zwiastuna serialu

Netflix pokazał zwiastun szwedzkiego thrillera "Mało prawdopodobny morderca". Serial oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z 1986 roku, kiedy z rąk zamachowca zginął premier Olof Palme. 

Netflix przygotował nie lada gratkę dla fanów szwedzkich kryminałów oraz miłośników seriali o prawdziwych zbrodniach. "Mało prawdopodobny morderca" zrealizowany przez twórców "Kalifatu" i "Wiedźmina" łączy w sobie obydwie te dziedziny. To mroczna, fabularna opowieść o człowieku, który twierdził, że był świadkiem zamachu na szwedzkiego premiera Olofa Palme. Wiele poszlak wskazuje jednak na to, że to właśnie on - Stig Engström oddał śmiertelne strzały nocą 28 lutego 1986 roku.

"Mało prawdopodobny morderca": Zwiastun serialu Netflixa o zabójcy szwedzkiego premiera [WIDEO]

28 lutego 1986 roku doszło do zabójstwa Olofa Palme - ówczesnego premiera Szkocji. Polityk wracał wraz z żoną z kina, kiedy nieznany sprawca oddał dwa strzały w jego plecy. Z bliskiej odległości. Następnego dnia przewieziony do szpitala premier zmarł. Narodowa tragedia doprowadziła do wszczęcia największego śledztwa w Szwecji. Jednak okoliczności zabójstwa Palme nigdy nie zostały do końca wyjaśnione, a sprawca jednoznacznie wskazany.

"Mało prawdopodobny morderca" to fikcyjna interpretacja historii Stiga Engströma, grafika podejrzewanego o dokonanie zbrodni. Mężczyzna do końca życia wymykał się sprawiedliwości, wykorzystując wrodzoną pewność siebie, szczęśliwe zbiegi okoliczności oraz nieudolność policji. Co o nim wiemy? Dlaczego policja wypuściła go z rąk, mimo że cały czas deptała mu po piętach? I dlaczego Engström mógł chcieć śmierci premiera? Zobaczcie zwiastun produkcji:

"Mało prawdopodobny morderca": Obsada i twórcy

W serialu "Mało prawdopodobny morderca" jako Stig Engström występuje Robert Gustafsson - jeden z najbardziej uwielbianych aktorów w Szwecji, który w Polsce znany jest przede wszystkim z roli w komedii "Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął". Na ekranie towarzyszą mu Eva Melander, Mikael Persbrandt i Peter Andersson, a także Joel Spira, Emil Almén, Shanti Roney, Torkel Petterson, Henrik Norlén, Lia Boysen, Magnus Krepper, Björn Bengtsson, Peter Viitanen i Cilla Thorell.

Autorami scenariusza są Wilhelm Behrman i Niklas Rockström (scenarzyści "Kalifatu"), zaś reżyserują Charlotte Brändström (jedna z reżyserek "Wiedźmina" i "Chirurgów") i Simon Kaijser ("Sieć podejrzeń"). Serial produkują Fatima Varhos i Frida Asp ze studia FLX. Producentem wykonawczym jest Pontus Edgren.

"Mało prawdopodobny morderca" - Kiedy premiera na Netflix?

"Mało prawdopodobny morderca" to serial limitowany, składający się z pięciu odcinków. Jego fabuła bezpośrednio opiera się na książce o tym samym tytule napisanej w 2018 roku przez Thomasa Petterssona. Premiera produkcji na Netflix została zapowiedziana na 5 listopada 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix