Zamknij

"Sprzątaczka" zdetronizuje "Gambit królowej"? Na to wskazują prognozy Netflixa

20.10.2021 16:17
Sprzątaczka lepsza niż Gambit królowej
fot. "Sprzątaczka"/RICARDO HUBBS/NETFLIX

Netflix ma smutne wieści dla Beth Harmon. Mistrzynię szachów, która dotychczas królowała wśród fabularnych seriali limitowanych serwisu, za chwilę pokona "Sprzątaczka".

"Sprzątaczka", w której Margaret Qualley i Andie MacDowell grają matkę i córkę, jest na najlepszej drodze, by pokonać "Gambit królowej" pod względem oglądalności. Netflix oszacował, że w pierwszym miesiącu produkcję opartą na wspomnieniach Stephanie Land obejrzy 67 mln widzów, a więc o 5 mln więcej niż serial na podstawie powieści Waltera Tevisa.

"Sprzątaczka" zdetronizuje "Gambit królowej"?

"Gambit królowej" pełnił dotychczas rolę nie tylko jednego z najbardziej uznanych, ale też najchętniej oglądanych seriali Netflixa. Zajmował nawet zaszczytne stanowisko fabularnego serialu limitowanego o największej oglądalności. Tymczasem nowe prognozy wskazują na to, że mistrzyni szachów już niebawem zostanie zdetronizowana przez "Sprzątaczkę", którą - zgodnie z szacunkami - w ciągu pierwszego miesiąca obejrzy 67 mln widzów. 

Netflix tradycyjnie ogłosi wyniki oglądalności dla swojej nowej produkcji 28 dni po jej premierze, mierząc ilość gospodarstw domowych, w których obejrzano minimum dwie minuty produkcji. "Sprzątaczka" zadebiutowała na ekranach 1 października 2021 roku, a więc dane powinny pojawić się z końcem miesiąca.

Informacja o dobrej passie "Sprzątaczki" pojawiła się tego samego dnia, co ogłoszenie zmian w pomiarach oglądalności dokonywanych przez Netflixa. Streamer zapowiedział, że w przyszłości mierzona będzie ilość godzin, jaką wszyscy subskrybenci spędzili z daną produkcją, a nie ilość kont, na których oglądano ją co najmniej dwie minuty.

"Sprzątaczka" - o czym jest nowy serial limitowany Netflixa?

"Sprzątaczka" to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o młodej matce, która decyduje się odejść od przemocowego partnera, co okazuje się być gigantycznym wyzwaniem nie tylko pod kątem psychicznym i emocjonalnym. Alex mierzy się z bezdomnością, bezduszną biurokracją i milionem innych kłód, jakie życie rzuca jej pod nogi, ostatecznie wychodząc z tego starcia obronną ręką. A wszystko po to, by zapewnić swojej córeczce Maddy lepsze życie.

Serial zadebiutował na ekranie 1 października 2021 roku. Wszystkie 10 odcinków produkcji można obejrzeć na Netflix.

RadioZET.pl/Deadline