Zamknij

Netflix kasuje "Derry Girls". Satyryczny serial dla młodzieży skończy się na 3. sezonie

24.09.2021 13:27
Derry Girls
fot. materiały prasowe Netflix

"Derry Girls" kończą swoją telewizyjną przygodę. Już niebawem na Netflix trafi trzeci i ostatni sezon tego satyrycznego serialu dla młodzieży. Zakończenie produkcji ogłosiła jej twórczyni, Lisa McGee.

Nadszedł czas pożegnania z "Derry Girls". Erin, Orla, Clare, Michelle oraz James powrócą na Netflix po raz ostatni w 3. sezonie. Lisa McGee ogłosiła zakończenie produkcji w obszernym oświadczeniu, którym żegna się z fanami serialu. Derry Girls to list miłosny zaadresowany do miejsca, z którego pochodzę i do ludzi, którzy mnie ukształtowali. Pisanie go było zaszczytem i na zawsze będę dumna ze wszystkiego, co osiągnął - napisała na Twitterze.

Netflix kasuje "Derry Girls". Serial dla młodzieży skończy się na 3. sezonie

Serial "Derry Girls" opowiada o czterech przyjaciółkach z katolickiego liceum w Irlandii Północnej i pochodzącym z Anglii kuzynie jednej z nich. Szczególny element tej klasycznej historii o nastolatkach stanowi fakt, że wspomniana piątka przyjaciół na co dzień mierzy się nie tylko z ponadczasowymi trudami dorastania, ale też politycznymi walkami targającymi ich krajem. Akcja tego serialu została bowiem osadzona w latach 90. - ostatniej dekadzie zbrojnego konfliktu w Irlandii Północnej. 

Serial Lisy McGee do wszystkich tych tematów podchodzi z humorem, drwiąc ze stereotypów, nastoletnich zachowań, katolickich szkół, a nawet wspomnianego konfliktu, mającego znamiona wojny domowej. I choć przez ostatnie lata przynosił wiele radości zarówno twórcom, jak i widzom, McGee uznała, że nadszedł czas, by go zakończyć.

- Zakończenie po 3. sezonie zawsze było w planach. Derry Girls to opowieść o dojrzewaniu pięciu śmiesznych nastolatków, którzy bardzo, ale to bardzo powoli zaczynają stawać się dorosłymi, podczas gdy wokół nich miejsce zwane przez nich domem również się zmienia i Północna Irlandia wchodzi w bardziej obiecującą fazę - co było małym, magicznym okienkiem w czasie - napisała twórczyni serialu w swoim oświadczeniu.

Jednocześnie poinformowała o tym, że 3. sezon już powstaje i że być może nie będzie to ostatnia przygoda, jaka czeka dziewczyny (i chłopaka) z Derry:

Kto wie, czy pewnego dnia Erin, Clare, Orla, Michelle i James nie powrócą w jakiejś innej formie, ale na tę chwilę to dla nas koniec. Jesteśmy podekscytowani kręceniem tego [nowego sezonu] z naszą niesamowitą obsadą i ekipą, i mamy nadzieję zabrać naszych wiernych fanów w tę ostatnią przygodę.

"Derry Girls" - Kiedy premiera 3. sezonu na Netflix?

Lisa McGee to znana irlandzka scenarzystka, która na swoim koncie ma też takie seriale jak "Indyjskie lato" czy "Życie od kuchni". W jej sitcomie dla młodzieży główne role grają Saoirse-Monica Jackson, Nicola Coughlan, Louisa Harland, Jamie-Lee O'Donnell i Dylan Llewellyn, którym na ekranie towarzyszyli m.in. Tara Lynne O'Neill, Kathy Kiera Clarke, Tommy Tiernan, Ian McElhinney i Siobhan McSweeney.

"Derry Girls" zadebiutowały w 2018 roku. W tym samym roku serial otrzymał Irlandzką Nagrodę Filmową i Telewizyjną dla najlepszej komedii. Wszystkie zrealizowane dotychczas odcinki "Derry Girls" można oglądać na Netflix. Data premiery trzeciego i finałowego sezonu nie została jeszcze ogłoszona.

RadioZET.pl/Netflix/Twitter