Zamknij

"Colin w czerni i bieli": Netflix zapowiada serial o życiu Colina Kaepernicka [ZWIASTUN]

13.10.2021 11:55
"Colin w czerni i bieli": Netflix zapowiada serial o życiu Colina Kaepernicka [ZWIASTUN]
fot. COURTESY OF NETFLIX

Netflix podzielił się pierwszym zwiastunem swojej nowej produkcji biograficznej. Jak prezentuje się "Colin w czerni i bieli" oraz kim był tytułowy Colin Kaepernick?

"Colin w czerni i bieli", czyli Netflix bierze na warsztat życiorys Colina Kaepernicka - amerykańskiego działacza na rzecz praw obywatelskich i znanego sportowca. Miniserial, który właśnie doczekał się zwiastuna, zapowiadany jest jako opowieść o dorastaniu chłopca, którego marzeniem było grać w piłkę, ale przeznaczenie miało wobec niego większe plany

"Colin w czerni i bieli": zwiastun serialu Netflixa o życiu Colina Kaepernicka 

Colin Kaepernick to nie tylko były rozgrywający w National Football League, ale także człowiek silnie zaangażowany społecznie. Serial, którego twórcami są sam Kaepernick i Ava DuVernay (jej zawdzięczamy inny, wprost genialny, miniserial Netflixa "Jak nas widzą"), ma być mocnym dramatem, który przybliży nam młodzieńcze lata głównego zainteresowanego, kiedy to jako czarne dziecko adoptowane przez białą rodzinę musiał stale pokonywać piętrzące się przed nim trudności natury rasowej, klasowej i kulturowej.

W obsadzie serialu "Colin w czerni i bieli" znaleźli się: Jaden Michael w roli młodego Colina, przed którym wciąż były jeszcze największe triumfy w amerykańskiej lidze NFL oraz status ikony kultury i aktywisty na rzecz praw obywatelskich, a także Nick Offerman i Mary-Louise Parker jako jego dobroduszni rodzice. Sam Kaepernick przyjął zaś rolę współczesnego narratora, przedstawiającego historię własnego życia oraz przewodnika objaśniającego widzom zawiłości odmalowanych w żywy sposób wydarzeń z dalszej i bliższej przeszłości, które stanowią tło jego opowieści.

"Colin w czerni i bieli": kiedy premiera na Netflix?

Na serial "Colin w czerni i bieli" złoży się łącznie sześć 30-minutowych odcinków, które zadebiutują w bibliotece Netflixa już 29 października 2021 roku.

Funkcję producentów wykonawczych pełnili Colin Kaepernick, Michael Starrbury i Ava DuVernay, która zajęła się również reżyserią, wraz z Sheldonem Candisem, Robertem Townsendem, Angel Kristi Williams i Kennym Leonem.

RadioZET.pl/Netflix