Zamknij

Na Wspólnej: Aktorzy przez koronawirusa zostali bez pracy? Jest komentarz stacji

Sylwia Wamej
06.04.2020 12:15
"Na Wspólnej"
fot. Mateusz Jagielski/ East News

"Na Wspólnej" to serial, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród widzów. Emitowany na antenie TVN jest już od 17 lat. Niedawno Sylwia Gliwa w rozmowie z "Faktem" powiedziała, że rozwiązano z nią umowę. Czy to oznacza, że koronawirus uderzył też w serial "Na Wspólnej"? Stacja postanowiła wytłumaczyć się.

Na Wspólnej: Aktorzy stracili pracę?

"Na Wspólnej" to serial, który emitowany jest od 17 lat na antenie TVN. Przez tyle lat produkcja zdążyła zaskarbić sobie serca wielu widzów. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa mnóstwo produkcji zostaje zawieszonych. Sylwia Gliwa, wcielająca się w postać Moniki Cieślik powiedziała na łamach "Faktu", ze produkcja rozwiązała z nią umowę.

"Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje ‘Na Wspólnej’, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. To wypowiedzenie jest spowodowane pandemią. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować"  powiedziała gwiazda na łamach "Faktu. Aktorka dodała też, że wynagrodzenie aktorów zostanie zmniejszone.

"W wypowiedzeniu jest napisane, że firma ma nadzieję na powrót do współpracy, gdy sytuacja w kraju się uspokoi, ale jak to będzie i na jakich warunkach, nie wiem" - powiedziała Sylwia Gliwa. Pracę tracą nie tylko aktorzy, ale również osoby związane z produkcją.

Na Wspólnej: Jak tłumaczy się stacja?

Stacja TVN w związku z całym zamieszaniem postanowiła się wytłumaczyć. "W związku z epidemią i obowiązującymi w naszym kraju rozporządzeniami, a przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo aktorów oraz ekip technicznych zawiesiliśmy prace na planach wielu produkcji. Serial 'Na Wspólnej' od lat cieszy się ogromną sympatią widzów, dlatego chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki"  - cytuje słowa Marcina Godlewskiego z biura prasowego TVN serwis Świat Seriali.

Zagłosuj

Lubisz oglądać polskie seriale?

Liczba głosów:

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZet.pl/Swiatseriali.pl/SW