Zamknij

"Na Wspólnej" znika z anteny. Jest decyzja w sprawie nowych odcinków

Maciej Friedrich
13.05.2020 09:31
"Na Wspólnej" znika z anteny. Jest decyzja w sprawie nowych odcinków
fot. Mateusz Jagielski/East News

"Na Wspólnej", jeden z najpopularniejszych polskich seriali obyczajowych, znika z anteny z powodu pandemii koronawirusa. Ostatni odcinek przed wakacjami obejrzymy już niedługo. Czy produkcja powróci na antenę?

"Na Wspólnej" to jeden z najpopularniejszych polskich seriali obyczajowych. Perypetie mieszkańców apartamentowca przy tytułowej warszawskiej ulicy widzowie TVN mogą śledzić od stycznia 2003 roku. Format dwukrotnie nagradzany był nagrodą Telekamery: dla najlepszego serialu obyczajowego w 2008 roku i dla najlepszego serialu codziennego pięć lat później. Przez obsadę przewinęła się plejada krajowych aktorów, na ekranach możemy podziwiać między innymi Bożenę Dykiel i Grażynę Wolszczak.

W styczniu 2020 roku mogliśmy oglądać jubileuszowy, 3000. odcinek "Na Wspólnej". Musicalowa formuła odcinka zażenowała widzów, ale wybaczyli scenarzystom potknięcie. Niestety, pandemia koronawirusa dotknęła także świata seriali, większość produkcji serialowych została wstrzymana. Nie inaczej jest w przypadku "Na Wspólnej". Ostatni odcinek przed wakacjami zobaczymy wcześniej niż zwykle.

Gwiazda "Top Model" zagra w "Na Wspólnej". Fani oburzeni [FOTO]

"Na Wspólnej" znika z anteny. Kiedy ostatni odcinek przed wakacjami?

Jak informuje portal Wirtualne Media, "Na Wspólnej" wyjątkowo nie obejrzymy w okresie wakacyjnym. Ze względu na pandemię prace na planie zostały wstrzymane, TVN emituje już przygotowane odsłony. Ostatni odcinek sezonu zobaczymy 28 maja 2020 roku.

- Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje Na Wspólnej, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec - krytykowała sytuację aktorka Sylwia Gliwa.

Dla wielbicieli serialu mamy jednak dobrą wiadomość, według Wirtualnych Mediów prace na planie mają rozpocząć się w czerwcu, a nowe odcinki pojawić się we wrześniu.

- W związku z epidemią i obowiązującymi w naszym kraju rozporządzeniami, a przede wszystkim mając na względzie bezpieczeństwo aktorów oraz ekip technicznych zawiesiliśmy prace na planach wielu produkcji. Serial "Na Wspólnej’"od lat cieszy się ogromną sympatią widzów, dlatego chcemy wrócić do realizacji nowych odcinków najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Po powrocie na plan zamierzamy kontynuować wszystkie wątki - uspokaja Marcin Godlewski z biura prasowego TVN.

Zagłosuj

Jesteś fanem/fanką "Na Wspólnej"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/MF