Zamknij

Na dobre i na złe: serial znika z anteny. Decyzję podjęto w ostatniej chwili

10.12.2020 08:21
Na dobre i na złe
fot. EAST NEWS

Złe wiadomości dla wielbicieli "Na dobre i na złe". Serial, który świętował 21. urodziny, niespodziewanie zniknie z ramówki TVP. Produkcja poinformowała o zdjęciu zaplanowanych odcinków w ostatniej niemal chwili. Czy to koniec przygód w Leśniej Górze?

" Na dobre i na złe" to jeden z najpopularniejszych i najdłużej emitowanych w Polsce seriali obyczajowych. Pierwszy odcinek widzowie Telewizji Polskiej mieli okazję zobaczyć 7 listopada 1999, w tym roku produkcja świętowała 21. urodziny. Widzowie pokochali perypetie lekarzy i pielęgniarek ze szpitala w Leśnej Górze, a dla wielu aktorów udział w serialu był trampoliną do kariery. Ogromną popularność dzięki "Na dobre i na złe" zyskali między innymi Artur Żmijewski i Małgorzata Foremniak, w serialu mogliśmy także oglądać Katarzynę Bujakiewicz, Maję Ostaszewską, Krzysztofa Pieczyńskiego czy Mariana Opanię.

Serial otrzymał szereg nagród i wyróżnień, w tym trzy Telekamery dla najlepszego serialu (w latach 2001, 2002, 2003) oraz Złotą Telekamerę w roku 2004. Obecnie możemy oglądać 22. już serię przygód ulubionych bohaterów. Na przestrzeni lat znikały kluczowe postacie, a na ich miejsce pojawiały się nowe, jednak widzowie nadal z przyjemnością śledzą ich losy. Niestety, dla wielbicieli medyczno-obyczajowej produkcji nie mamy najlepszych wiadomości. Jak poinformował "Super Express", Telewizja Polska zdecydowała o usunięciu "Na dobre i na złe" z ramówki niemal w ostatniej chwili.

ZOBACZ TAKŻE: "Na dobre i na złe": to już 21 lat od premiery. Jak wyglądał pierwszy odcinek?

Na dobre i na złe znika z TVP. Zaskakująca decyzja TVP

"Super Express" powołując się na informacje podane przez produkcję "Na dobre i na złe" poinformował, że w ostatniej niemal chwili serial został zdjęty z anteny. Ostatni odcinek zostanie wyemitowany 16 grudnia, nie zobaczymy jednak kolejnych, które zaplanowano na 23 i 30 grudnia. Decyzja jest o tyle zaskakująca, że zdradzono już fabułę odcinków, w jednym z nich miała nawet gościnnie pojawić się znana z "Na Wspólnej" Sylwia Gliwa. Widzowie mieli także obejrzeć narodziny dziecka Dominiki i Marcina. Co zatem z niedokończonymi wątkami?

Fanów uspokajamy, "Na dobre i na złe" nie zniknie z ramówki TVP na zawsze. Odwołanie emisji odcinków związane jest z okresem świątecznym, na którym Telewizja Polska zaplanowała dla widzów inne atrakcje. Obyczajowa produkcja ma powrócić na antenę na początku 2021 roku.