Zamknij

Najlepsze polskie seriale na Netflix. Które produkcje warto obejrzeć? [LISTA TOP 5]

22.03.2021 18:29
Najlepsze polskie seriale na Netflix. Które produkcje warto obejrzeć? [LISTA TOP 5]
fot. Krzysztof Wiktor/ materiały prasowe Netflix

Polskie seriale na Netflix: które są najlepsze? Przedstawiamy listę 5 najlepszych polskich seriali obecnie dostępnych na Netflix.

Polskie seriale na Netflix robią się coraz popularniejsze. W serwisie znajdziemy zarówno oryginalne produkcje, jak i te znajdujące się na licencji (choćby kultowe "Ranczo"). Które z nich koniecznie musicie obejrzeć? Przedstawiamy listę 5 najlepszych polskich seriali na Netflix.

Najlepsze polskie seriale na Netflix - 5 produkcji, które warto obejrzeć

Polskie seriale na Netflix potrafią robić furorę nawet poza granicami naszego kraju, czego doskonale dowodzi międzynarodowy sukces "W głębi lasu". Polska doczekała się już dwóch seriali oryginalnych Netflixa, jednak na platformie można znaleźć całą rzeszę rodzimych produkcji odcinkowych. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

Poniżej znajdziecie naszą subiektywną listę 5 najlepszych polskich seriali obecnie dostępnych na Netflix.

1. "W głębi lasu"

Adaptacja prozy Harlana Cobena, a jednocześnie drugi (po "1983") polski serial Netflixa. Pełnokrwisty kryminał z Grzegorzem Damięckim w roli głównej nie tylko wciągnie was bez reszty, ale także dostarczy nie lada rozrywki. Co wydarzyło się na obozie letnim 25 lat temu i jakie tajemnice skrywa tytułowy las? Rozwiązanie zagadki z pewnością was zaskoczy.

2. "Rojst"

Kolejny polski kryminał z prawdziwego zdarzenia. Akcja rozgrywa się w latach 80. w niewielkim polskim miasteczku, gdzie dochodzi do podwójnego morderstwa. Ofiarami są prostytutka i miejscowy działacz komunistyczny. Żeby było jeszcze dziwniej, w tym czasie dwójka nastolatków odbiera sobie życie. W trakcie seansu śledzimy losy dziennikarza lokalnej gazety, który stara się rozwikłać tę mroczną zagadkę. To jednak nie będzie takie proste.

3. "Prokurator"

Jacek KomanWojciech Zieliński jako prokurator i policjant wspólnie rozwiązujący zagadki kryminalne. Obaj panowie różnią się od siebie jak dzień od nocy, a jednocześnie stanowią niezwykle zgrany (i chwilami dość komiczny) duet. W pracy pomaga im doświadczona pani patolog, w którą wciela się (jak zawsze niezawodna)  Magdalena Cielecka.

4. "Paradoks"

Serial TVP z Bogusławem Lindą w roli głównej, a jednocześnie kolejny kryminał na naszej liście. W trakcie seansu śledzimy losy Marka Kaszowskiego - świetnego śledczego, którego poczynania wzbudzają podejrzliwość wydziału wewnętrznego. 

Zobacz także:  TVP gigantem niczym Netflix? Tego chce prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski

5. "Głęboka woda"

Zdecydowanie "najcięższy" serial z naszej listy. "Głęboka woda" z Marcinem Dorocińskim w roli głównej bardziej niż na rozrywkę, stawia na zmuszenie widza do refleksji. Całość przedstawia bowiem historię pracowników opieki społecznej, którzy na co dzień muszą mierzyć się z ludzkimi dramatami i tragediami.