Zamknij

"Nautilus": Disney+ stworzy serial na podstawie "Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi"

Sergiusz Kurczuk
24.08.2021 14:27
Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi - adr z filmu Disneya
fot. Walt Disney Productions/Collection Christophel/East News

Na Disney+ trafi nowy serial. "Nautilus" będzie kolejną adaptacją "Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi" - klasycznej powieści przygodowej Julesa Verne'a.

Już niedługo kapitan Nemo ruszy po raz kolejny na podmorską wyprawę. Powstaje serial "Nautilus", który ma być nową adaptacją "Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi" Julesa Verne'a. Produkcja trafi na platformę Disney+.

"Nautilus": nowy serial Disney+ - o czym opowie?

Osoby znające twórczość francuskiego pisarza, który był protoplastą fantastyki naukowej, doskonale wiedzą, że tytuł "Nautilus" odnosi się do słynnego statku podwodnego z powieści "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi". Chociaż wytwórnia Disney ma w swojej filmografii znaną kinową wersję przygód kapitana Nemo, niebawem zobaczymy jej kolejną odsłonę.

Jak podaje The Hollywood Reporter, trwają prace nad 10-odcinkowym serialem bazującym na "Dwudziestu tysiącach mil podmorskiej żeglugi". Za produkcję odpowiedzą firmy Moonriver TV i Seven Stories. Dyrektorka odpowiedzialna za seriale oryginalne platformy Disney+ - Johanna Devereaux, skomentowała powstawanie "Nautilusa".

Powieść Julesa Verne'a jest uwielbianą na całym świecie klasyką. To wielki zaszczyt przywrócić Nautilusa i jego ekipę do życia w tak odważny, ekscytujący sposób, z różnorodnym zespołem kreatywnych talentów i ciekawymi postaciami na ekranie. Serial będzie zapierał dech w piersiach, będzie pełen akcji i zabawy w ogromnych ilościach.

Współproducentem serialu są Xavier Marchand i Anand Tucker. Scenarzystą i producentem wykonawczym "Nautilusa" został James Dormer. W tym ostatnim zadaniu pomoże mu również Devereaux. Niebawem mają ruszyć castingi do serialu.

Powieść "Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi" doczekała się wielu adaptacji kinowych. Disney w 1954 roku powołał do życia film z Jamesem Masonem w roli kapitana Nemo i Kirkiem Douglasem jako harpunnikiem Nedem Landem. Produkcja stała się klasycznym filmem przygodowym. To nie pierwszy raz kiedy wytwórnia postanowiła przenieść prozę Verne'a na duży ekran. W 1964 roku powstały "Dzieci kapitana Granta" a "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" doczekało się dwóch filmów - z 1956 i 2004 roku.

"Nautilus": kiedy premiera na Disney+?

Na razie serial jest na wczesnym etapie prac, więc twórcy nie podali daty premiery "Nautilusa". Fani Venre'a muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Platforma wciąż nie jest obecna w Polsce. Usługa ma jednak zawitać do naszego kraju w roku 2022.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter