Zamknij

Naya Rivera nie żyje. Policja podała wyniki sekcji zwłok aktorki "Glee"

15.07.2020 15:10
Naya Rivera
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Naya Rivera nie żyje. 33-latka gwiazda serialu "Glee" zginęła w wypadku na jeziorze Piru w Kalifornii. Po kilku dniach poszukiwań odnaleziono ciało aktorki. Teraz policja podała szczegóły sekcji zwłok.

Naya Rivera tydzień temu wypłynęła z 4-letnim synem na jezioro Piru w południowej Kalifornii. Po tym, jak jeden z żeglarzy odnalazł samotnie dryfującego chłopca w łódce, rozpoczęto poszukiwania jego mamy. Początkowo aktorka "Glee" została uznana za zaginioną, jednak kilka dni później odnaleziono jej ciało. Podczas konferencji prasowej służby zdradziły, że według ustaleń gwiazda zdążyła uratować swojego syna, który był w kapoku, jednak sama nie miała wystarczająco sił, by wrócić na łódź.

Zobacz także: Naya Rivera nie żyje. Śledczy ujawnili, co się stało chwilę przed jej śmiercią

Naya Rivera nie żyje. Ujawniono wyniki sekcji zwłok i przyczynę śmierci

Teraz policja podała szczegółowe informacje na temat przyczyn śmierci aktorki. Służby poinformowały, że bezpośrednią przyczyną zgonu było utonięcie.

- Ciało zostało prześwietlone i przeprowadzono pełną autopsję. Wyniki są zgodne z tym, do czego miało dojść, a stan ciała zgodny z czasem zanurzenia. Podczas sekcji zwłok nie stwierdzono urazów ani procesów chorobowych (...) Nie wygląda na to, by narkotyki lub alkohol odegrały rolę w tej śmierci, ale mimo to próbki zostaną poddane testom toksykologicznym - napisano w oficjalnym komunikacie.

Rodzina i przyjaciele są zdruzgotani śmiercią Nayi Rivery. Nie wiadomo jeszcze, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb aktorki serialu "Glee".