Zamknij

Netflix zaprezentował zwiastun nowego serialu. Kiedy premiera "Colin in Black and White"? [WIDEO]

14.09.2021 14:32
Colin in Black and White - Colin Kaepernick - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Netflix pokazał pierwszy zwiastun serialu "Colin in Black and White" w reżyserii Avy DuVernay - nominowanej do Oscara twórczyni oraz Colina Kaepernicka - amerykańskiego sportowca i aktywisty. Kiedy premiera produkcji?

Już niedługo na Netflix trafi biografia Colina Kaepernicka - słynnego zawodnika NFL i aktywisty działającego na rzecz praw obywatelskich. Platforma zaprezentowała pierwszy zwiastun serialu "Colin in Black and White".

"Colin in Black and White" - zwiastun serialu Netflix

Kaepernick to nie tylko uznany zawodnik futbolu amerykańskiego, ale również osoba publiczna, która stara się walczyć z niesprawiedliwością społeczną Stanów Zjednoczonych. Od roku 2016 jest aktywistą zwracającym szczególną uwagę na brutalność i rasizm amerykańskiej policji. Jako pierwszy człowiek w historii uklęknął podczas hymnu narodowego w proteście przeciwko przemocy służb mundurowych.

Wspólnie z nominowaną do Oscara reżyserką Avą DuVernay, znaną z takich produkcji jak "Pułapka czasu", "Jak nas widzą", "Selma" czy "XIII poprawka", powołał do życia miniserial o swojej przeszłości zatytułowany "Colin in Black and White". Produkcja niebawem trafi na platformę Netflix. Serwis zaprezentował pierwszy zwiastun nadchodzącej nowości w swojej ofercie.

W zapowiedzi zatytułowanej "The Path is Power" ("Droga to moc" - przyp. red.), Kaepernick wciela się w narratora, opowiadającego w żołnierskim skrócie swoją historię. Widzimy go jako nastolatka, który wierzy w slogany powtarzane mu przez społeczeństwo, następnie dochodzi do konfrontacji frazesów z rzeczywistością. Pojawia się też wątek kariery sportowej głównego bohatera serialu.

"Colin in Black and White" będzie historią nastoletnich lat Kaepernicka, która poruszy kwestie rasy, klasy i kultury, z perspektywy czarnoskórego chłopaka adoptowanego przez białą rodzinę ze środkowej Kalifornii, chcącego zostać gwiazdą sportu. Tytułowy bohater będzie narratorem opowieści oraz pełni rolę współtwórcy serialu.

"Colin in Black and White": kiedy premiera na Netflix?

W młodego Kaepernicka wcielił się Jaden Michael. W roli rodziców futbolisty zobaczymy natomiast Nicka Offermana i Mary-Louise Parker. Serial "Colin in Black and White" trafi na Netflix 29 października 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix