Zamknij

Netflix: powstaje oparty na faktach serial o sekcie. W roli głównej gwiazda "Kości"

16.09.2021 10:59
Emily Deschanel
fot. ROBYN BECK/AFP/East News

Emily Deschanel wystąpi w serialu Netflix "Devil in Ohio". Będzie to jedna z jej pierwszych ról od momentu zakończenia produkcji "Kości". O czym opowie nowy tytuł?

Za jakiś czas na platformie Netflix zadebiutuje nowy serial - adaptacja opartej na prawdziwych wydarzeniach powieści "Devil in Ohio". W roli głównej wystąpi niewidziana od zakończenia "Kości" Emily Deschanel.

Netflix: serial "Devil in Ohio" z Emily Deschanel w roli głównej

Emily Deschanel zyskała popularność jako doktor Temperance Brennan z serialu "Kości". Produkcja o śledztwach prowadzonych przez kryminolożkę-antropolożkę i agenta FBI zakończyła się w 2017 roku po 12 sezonach. Po kilku latach przerwy od aktorstwa Deschanel powróci w nadchodzącym serialu platformy Netflix.

Jak podaje Collider, aktorka wcieli się w główną bohaterkę adaptacji powieści "Devil in Ohio" autorstwa Darii Polatin. Trzymająca w napięciu historia została oparta na faktach i opowiada o doktor Suzanne Mathis, pracującej w szpitalu psychiatrycznym, do którego trafiła młoda dziewczyna. Okazuje się, że nowa pacjenta uciekła z przerażającej sekty, której siedziba mieści się w sąsiednim miasteczku. Członkowie kultu nie cofną się przed niczym, aby odzyskać młodą dziewczynę. Świat Suzanne wywraca się do góry nogami, gdy obecność dziewczyny w jej domu grozi zniszczeniem relacji z członkami jej rodziny.

"Devil in Ohio" nie będzie pierwszą stycznością Polatin ze światem filmu. Pisarka była współtwórczynią seriali "Jack Ryan" dla Amazon Prime oraz "Przebudzony" dla Hulu. Pełniła rolę producentki wykonawczej przy takich produkcjach jak "Hunters" i "Castle Rock".

"Devil in Ohio": kiedy premiera na Netflix?

Zdjęcia do nowego serialu Netflix jeszcze nie ruszyły, a sama platforma nie zdradziła, kiedy planuje dodać tytuł do swojej bazy. Data premiery nie jest więc obecnie znana. Deschanel wcielii się w lekarkę, które będzie starała się pomóc młodej dziewczynie granej przez Madeleine Arthur. W pozostałych rolach wystąpią Sam Jaeger (Peter), Gerardo Celasco (detektyw Lopez), Xaria Dotson (Jules), Alisha Newton (Helen) oraz Naomi Tan (Dani). Wśród reżyserów serialu znaleźli się John Fawcett, Brad Anderson, Leslie Hope i Steve Adelson. Producentami wykonawczymi serialu są Rachel Miller z Haven Entertainment i Andrew Wilder.

RadioZET.pl/Collider