Zamknij

Netflix: hit platformy doczeka się polskiej wersji. Za produkcję ma odpowiadać TVN

Sergiusz Kurczuk
12.01.2022 08:16
Gdzie jest mój agent? - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Serial Netflix "Gdzie jest mój agent?" ma się doczekać kilku nowych wersji, między innymi polskiej, za którą odpowie stacja TVN. Kto wcieli się w bohaterów?

Francuski hit platformy Netflix pod tytułem "Gdzie jest mój agent?" doczeka się wielu nowych wersji. Wśród krajów, które powołają do życia nowe wcielenia komediowej produkcji, znajduje się również Polska. Za serial ma odpowiadać stacja TVN.

"Gdzie jest mój agent?": TVN stworzy polską wersję serialu Netflix

Netflix od jakiegoś czasu podbija świat, prezentując coraz więcej oryginalnych tytułów, pochodzących z krajów innych niż Stany Zjednoczone. W planie ekspansji pojawił się nowy trend - tworzenie lokalnych wersji dobrze znanych seriali.

Jak podaje Variety, francuska produkcja "Gdzie jest mój agent?" doczeka się kilku zagranicznych adaptacji. Na liście krajów, które stworzą własną wersję serialu, znalazły się Korea Południowa, Indonezja, państwa Bliskiego Wschodu, Filipiny, Malezja i Polska. Na tym jednak nie koniec, bo producenci zapowiedzieli również współpracę z twórcami z Czech, Grecji, Niemiec i Hiszpanii. W Polsce za remake odpowie stacja TVN, ale obecnie nie znamy szczegółów dotyczących reżysera, scenarzystów, a tym bardziej aktorów, którzy wcielą się w głównych bohaterów, ani nazwisk gwiazd gościnnych.

Decyzja nie powinna zaskakiwać, bowiem francuski oryginał doczekał się już kilku adaptacji. Remake "Gdzie jest mój agent?" powstał w Indiach, Kanadzie i Turcji. Niebawem na Amazon Prime zadebiutuje również wersja brytyjska, którą do życia powołała zdobywca nagrody BAFTA John Morton. Prace nad siedmioma nowymi wcieleniami serialu "Gdzie jest mój agent?" mają ruszyć jeszcze w 2022 roku. Data premiery polskiej adaptacji nie jest obecnie znana

Sabine Chemaly - szefowa działu sprzedaży studia TF1, skomentowała sukces produkcji z 2015 roku.

W tamtym czasie większość francuskich seriali, które odnosiły sukcesy, były serialami policyjnymi, więc komediowe "Gdzie jest mój agent?" z Paryżem w tle oraz nietypowym głównym bohaterem naprawdę się wyróżniał.

Chemaly dodała, że w każdym kraju adaptacja będzie wyglądała trochę inaczej, ze względu na specyfikę danego państwa. Nie będą to więc zwykłe kopie oryginału, ale historie dostosowane do realiów kulturowo-społecznych.

"Gdzie jest mój agent?": o czym jest serial?

Produkcja zyskała popularność dzięki platformie Netflix, ale nie jest to serial oryginalny serwisu. W naszym kraju został wykupiony od France Télévisions po pierwszym sezonie i trafił do bazy platformy. Z tego powodu w różnych krajach, za dystrybucję odpowiadają inne podmioty - w Polsce TVN, w Wielkiej Brytanii Amazon, na Filipinach HBO, a w Indonezji Disney+.

Twórczynią produkcji jest Fanny Herrero. Osią fabuły jest słynna paryska agencja aktorska, która odpowiada za kariery wielu słynnych francuskich gwiazd filmu i telewizji. Po nagłej śmierci założyciela firmy, czwórka agentów stara się utrzymać dotychczasowy status, próbując zapewnić swoim kapryśnym klientom jak najlepsze warunki. Na sukces serialu wpłynął fakt angażu prawdziwych francuskich gwiazd, wcielających się w fikcyjne wersje samych siebie. W rolach głównych wystąpili Camille Cottin, Thibault de Montalembert, Grégory Montel i Liliane Rovère. Dotychczas ukazały się cztery sezony serialu zamykające się w 24 odcinkach.

RadioZET.pl/Variety