Zamknij

Netflix kasuje kolejny serial. "Hit and Run" nie doczeka się drugiego sezonu

21.09.2021 10:24
Hit and Run - Lior Raz - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Serial "Hit and Run" nie doczeka się drugiego sezonu. Platforma Netflix postanowiła skasować trzymającą w napięciu produkcję z Liorem Razem.

Netflix nie stworzy kontynuacji serialu "Hit and Run". Zakończony cliffhangerem pierwszy sezon produkcji nie doczeka się konkluzji. Platforma postanowiła skasować tytuł.

Netflix: "Hit and Run" - serial skasowany po pierwszym sezonie

Fani serialu "Hit and Run" nie będą zadowoleni. Nie zobaczą bowiem ciągu dalszego trzymającego w napięciu thrillera serwisu Netflix.

Jak podaje Deadline, kilka tygodni po premierze pierwszego sezonu, szefowie platformy podjęli decyzję o skasowaniu produkcji. W roli głównej grał Lior Raz znany z innego serialu Netflix - "Fauda". W pozostałych rolach wystąpili Sanaa Lathan, Kaelen Ohm, Moran Rosenblatt oraz  Gregg Henry. Serial "Hit and Run" cieszył się w większości pozytywnymi ocenami krytyków i widzów. Niestety na decyzję o skasowaniu produkcji miała wpływ pandemia koronawirusa.

Z powodu COVID-19 i zamrożenia branży filmowo-telewizyjnej wyprodukowanie 9 odcinków pierwszego sezonu "Hit and Run" zajęło trzy lata. Produkcja zadebiutowała 6 sierpnia 2021 roku i według badań firmy Nielsen, w ciągu tygodnia znalazła się na 8. miejscu w Top 10 najchętniej streamowanych seriali. Mimo sukcesu szefowie Netflix najwidoczniej uznali, że okres tworzenia serialu był za długi, przez co produkcja nie zwróciła się, więc popularność "Hit and Run" wśród widzów nie jest wymierna do wkładu pracy.

"Hit and Run" - o czym jest serial Netflix?

Za serial "Hit and Run" odpowiadają scenarzyści Raz i Avi Issacharoff - współtwórcy produkcji "Fauda" oraz Dawn Prestwich i Nicole Yorkin znane z serialu Amazon Prime "Z: The Beginning of Everything". "Hit & Run" opowiada o Segevie (Raz) - szczęśliwym mężu, którego życie wywraca się do góry nogami, gdy jego żona ginie w tajemniczym wypadku w Tel Awiwie. Zdezorientowany i pogrążony w żalu mężczyzna szuka zabójców swojej żony, którzy uciekli do USA. Pomaga mu w tym była kochanka - Naomi Hicks (Lathan), dzięki której Segev odkrywa niepokojące informacje o swojej ukochanej żonie i tajemnicach, które przed nim ukrywała.

Twórcy serialu skonstruowali go w taki sposób, by opowiedzieć historię w dwóch, trzech sezonach. Niestety nie będą mieli takiej możliwości.

RadioZET.pl/Deadline