Zamknij

Stephen King zachwycony nowym horrorem Netflixa. O czym opowie "Nocna msza"?

14.09.2021 19:03
Stephen King zachwycony nowym horrorem Netflixa. O czym opowie "Nocna msza"?
fot. materiały prasowe Netflix

"Nocna msza" kolejnym hitem Netflixa? Horror doczekał się pierwszej opinii i to od samego mistrza grozy. Stephen King wychwala serial.

"Nocna msza" to nowa propozycja Netflixa dla fanów kina grozy. Serial twórcy "Nawiedzonego domu na Wzgórzu" i "Nawiedzonego dworu w Bly" zabierze nas tym razem do odizolowanej społeczności, która zaczyna doświadczać przedziwnych zjawisk.  Stephen King widział już horror i jest zachwycony.

"Nocna msza": o czym opowie serial?

Akcja "Midnight Mass" (bo tak brzmi oryginalny tytuł) umiejscowiona została na wyspie Crockett Island. Jej bogobojni mieszkańcy żyją w odizolowaniu od reszty świata, a społeczność pełna jest wszelkiej maści waśni i podziałów. Atmosfera dodatkowo się zagęszcza, gdy w rodzinne strony powraca zhańbiony młodzieniec, a także zjawia się nowy, charyzmatyczny duchowny

Po przybyciu ojca Paula na Crockett Island dochodzi do serii przedziwnych, na pozór cudownych zjawisk. Pytanie tylko, czy mieszkańcy w porę zrozumieją, że każdy cud ma swoją cenę?

"Nocna msza": Stephen King zachwycony nowym horrorem Netflixa

"Nocna msza" wciąż czeka na swoją premierę, jednak wybrani szczęśliwcy mieli już szansę zapoznać się z dziełem Netflixa. Czy produkcja dorównuje poziomem osławionym "The Haunting of Hill House" i "The Haunting of Bly Manor"? Zapowiada się na to, że tak.

Pierwszą minirecenzję opublikował mistrz grozy Stephen King. Autor takich hitów jak "Lśnienie", czy "Smętarz dla zwierzaków" jest wyraźnie zachwycony serialem i zapowiada satysfakcjonujący finał opowieści. Oto, co napisał na jego temat:

"Nocna msza" na Netflix: Mike Flanagan stworzył gęstą, pięknie sfotografowaną opowieść grozy, która wspina się na wysokie tony horroru na etapie siódmego i ostatniego odcinka.

"Nocna msza": kiedy premiera na Netflix?

Za powstanie serialu odpowiada Mike Flanagan, który oprócz wspomnianych seriali Netflixa stworzył też filmową adaptację głośnej powieści Stephena Kinga - "Doktor Sen" (która notabene jest kontynuacją kultowego "Lśnienia"). 

"Nocna msza" liczy łącznie siedem odcinków, które zadebiutują w bibliotece Netflixa już 24 września 2021 roku. W rolach głównych wystąpili między innymi Kate Siegel, Henry Thomas, Rahul Kohli, Annabeth Gish, Alex Essoe oraz Robert Longstreet. 

RadioZET.pl/Netflix/Twitter