Zamknij

"Riverdale": gwiazdor hitu Netflix odchodzi z obsady po czterech sezonach. Z jakiego powodu?

07.10.2021 07:29
Mark Consuelos
fot. AdMedia / Splash News/EAST NEWS

Piąty sezon "Riverdale" dobiegł końca. W finałowym odcinku po raz ostatni pojawił się Mark Consuelos, wcielający się w Hirama Lodge'a. Dlaczego aktor odszedł z obsady serialu?

Ostatni odcinek piątego sezonu "Riverdale" to również pożegnanie z granym przez Marka Consuelosa Hiramem Lodge'em. Aktor odszedł z obsady hitu CW po regularnych występach w czterech sezonach serialu.

"Riverdale" - Mark Consuelos odchodzi z serialu

W 2017 roku stacja CW powołała do życia luźną adaptację komiksu wydawnictwa Archie Comics. "Riverdale" stało się hitem, który w Polsce jest dostępny za pośrednictwem platformy Netflix. Fani serialu doczekali się finałowego odcinka piątego sezonu, w którym pożegnają się z jednym z głównych bohaterów. 

Jak podaje Deadline, w odcinku zatytułowanym "Riverdale: RIP", po raz ostatni zobaczymy Marka Consuelosa. Aktor wcielał się w ojca Veroniki Lodge (Camila Mendes) - jednej z głównych bohaterek "Riverdale". Twórca serialu - Roberto Aguirre-Sacasa, skomentował pożegnanie Consuelosa w oficjalnym oświadczeniu.

Tak więc dzisiejszy odcinek to łabędzi śpiew Marka grającego w "Riverdale" naszego przystojnego złoczyńcę Hirama Lodge'a przez cztery wspaniałe lata. Od chwili, gdy Mark do nas dołączył, był gotów na dosłownie wszystko. Był w stu procentach oddany sprawie, by życie Archiego stało się piekłem. I co zabawne, Mark jest przeciwieństwem Hirama. Profesjonalista z klasą i najsłodszy facet, zawsze dbający o wszystkich. Życzymy Markowi wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy widzieliśmy Hirama Lodge'a.

Aguirre-Sacasa zastrzegł, że zgodnie z wydarzeniami z finałowego odcinka piątego sezonu serialu, Consuelos może jeszcze powrócić w kolejnych odcinkach "Riverdale", ale będzie to co najwyżej występ gościnny.

Mark Consuelos również wydal oficjalne oświadczenie, dotyczące pożegnania z "Riverdale".

Przede wszystkim chciałbym podziękować Roberto Aguirre-Sacasie za tę niesamowitą szansę. Nigdy wcześniej granie tak złej postaci nie było tak dobre. Ogromne podziękowania dla fandomu "Riverdale", wspaniałej ekipy i niesamowitej obsady, którą uważam za moich drogich przyjaciół i rodzinę.

Aktor przez kilka ostatnich lat występował u boku gwiazd serialu, między innymi KJ Apa, Lili Reinhart, Camili Mendes, Cole'a Sprouse'a Marisol Nicholy, Madelaine Petsch, Caseya Cotta, Madchen Amick, i Vanessa Morgan.

"Riverdale" sezon 6: kiedy premiera na Netflix?

19. odcinek piątego sezonu "Riverdale" trafił na Netflix 7 października 2021 roku. Następnie widzów serialu czeka przerwa. Szósty sezon serialu zadebiutuje na stacji CW 16 listopada 2021 roku. Na Netflix trafi dzień później. Po pięciu tygodniach emisji nastąpi zawieszenie spowodowane okresem Świąt Bożego Narodzenia. Kolejne odcinki powrócą w roku 2022.

RadioZET.pl/Deadline