Zamknij

"Squid Game": hit platformy Netflix przyczynił się do wzrostu sprzedaży... czerwonych kombinezonów

14.10.2021 13:36
Squid Game - kadr z serialu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Dzięki serialowi Netflix "Squid Game" sprzedawcy zauważyli wzrost czerwonych kombinezonów. Wszystko dlatego, że takie stroje pojawiają się w popularnej produkcji.

"Squid Game" - niezwykle popularny serial platformy Netflix, stał się nie tylko najchętniej oglądaną produkcją w historii serwisu, ale również prawdziwym fenomenem kulturowym, wychodzącym poza świat kina i telewizji. Okazuje się, że produkcja ma duży wpływ na... zakupy odzieżowe.

"Squid Game": czerwone kostiumy z serialu Netflix wpłynęły na branżę odzieżową

Południowokoreański serial udowodnił, że nie liczą się ramy kulturowe, by zostać ogólnoświatowym hitem. Uniwersalna opowieść o zjawiskach dotykających każdego z nas i nietuzinkowe pomysły twórców spowodowały, że "Squid Game" wyznacza nowe trendy.

Jak podaje portal CBR, sklep odzieżowy boohooMAN odnotował zwiększone zainteresowanie czerwonymi kostiumami. Fraza "red jumpsuit" (czerwony kombinezon - przyp. red.) była wpisywana do wyszukiwarki o 170% częściej, niż miało to miejsce przed premierą "Squid Game". Popularność serialu oraz dziwacznie wyglądających zamaskowanych bohaterów sprawiła, że fani produkcji postanowili poszukać w sieci ubrań podobnych do strojów z hitu Netflix.

W serialu czerwone kombinezony z kapturem i czarne maski z charakterystycznymi geometrycznymi wzorami noszą strażnicy pilnujący przebiegu "zabaw" głównych bohaterów. W "Squid Game" protagoniści są częścią grupy nieradzących sobie finansowo osób, którym tajemnicza organizacja zaoferowała udział w morderczym turnieju. Można w nim wygrać niemałe pieniądze, ale stawką są życia uczestników.

Popularność czerwonych kombinezonów nie oznacza jednak, że widzowie serialu chcą się utożsamiać z wykonującymi bestialskie rozkazy żołnierzami również zamaskowanego Lidera. Zbliża się Halloween, więc prawdopodobnie trend jest związany z przygotowaniami do święta duchów. Wygląda na to, że po ulicach wielu miast świata 31 października maszerować będzie wielu strażników ze "Squid Game". Strój nie jest zbyt skomplikowany, ale na tyle charakterystyczny, że od razu wiadomo, kim jest przebieraniec.

Warto pamiętać jednak, że czerwony kombinezon nie jest elementem jednego hitu Netflix. W bardzo podobnych strojach występują główni bohaterowie "Domu z papieru". Protagoniści hiszpańskiego serialu mają jednak na twarzach maski Salvadora Dalego, ale jak twierdzą przedstawiciele boohooMAN, widzowie "Domu z papieru" mogą stanowić konkurencję w poszukiwaniu kombinezonów dla fanów "Squid Game", dlatego należy spieszyć się z zakupami, bo produktów może za chwilę zabraknąć.

"Squid Game" sezon 2: kiedy premiera na Netflix?

Chociaż na razie produkcja nie dostała oficjalnie drugiego sezonu, prędzej czy później zobaczymy nowe odcinki hitu Netflix. Pierwszy sezon "Squid Game" trafił na Netflix 17 września 2021 roku. W rolach głównych wystąpili Jung-jae Lee, Hae-soo Park, Ho-yeon Jung, Tripathi Anupam, Soo Oh-young oraz Ha-joon Wi.

RadioZET.pl/CBR/boohooMAN