Zamknij

"Squid Game": przerażająca lalka z serialu Netflix istnieje naprawdę. Gdzie można ją zobaczyć?

20.10.2021 13:02
Squid Game - kadr z serialu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Lalka z serialu Netflix "Squid Game" istnieje i można ją zobaczyć na własne oczy. Gdzie znajduje się rekwizyt z hitu platformy streamingowej?

Serial platformy Netflix pod tytułem " Squid Game" święci triumfy, a widzowie z całego świata dostają prawdziwej obsesji na jego punkcie. Gratką dla fanów jest zapewne fakt istnienia przerażającej lalki z serialu, która znajduje się w jednym z południowokoreańskich muzeów.

"Squid Game" - lalka z serialu Netflix istnieje. Gdzie można ją zobaczyć?

Serial "Squid Game" stał się międzynarodowym fenomenem. I nie chodzi jedynie o to, że pobił rekordy oglądalności i wyników finansowych poprzednich produkcji Netflix, ale również o jego wpływ na popkulturę. Południowokoreański tytuł sprawił, że widzowie zapoczątkowali wiele trendów inspirowanych serialem. 

Jednym z nich staje się masowe odwiedzanie południowokoreańskiego muzeum, w którym można podziwiać charakterystyczny rekwizyt z serialu. W pierwszym odcinku "Squid Game" widzowie i uczestnicy poznali zasady rozpoczynającej śmiercionośny turniej konkurencji, inspirowanej dziecięcą zabawą w Zielone, Czerwone. W zadaniu uczestników nadzorowała ogromna lalka, która za pomocą głośnika wydawała polecenia uczestnikom. Kiedy się nie zastosowali do jej komendy, sprawdzała pole gry kamerami zamontowanymi w oczach, połączonymi z bronią automatyczną, za pomocą której organizatorzy eliminowali kolejnych graczy.

Jak podaje portal CBR, okazuje się, że straszliwa lalka istnieje naprawdę i znajduje się w powiecie Jincheon w prowincji Chungcheongbuk-do w Korei Południowej. Na Instagramie pojawiły się zdjęcia z muzeum Macha Land, na których możemy zobaczyć serialowy rekwizyt.

Imponujących rozmiarów lalka ze "Squid Game" stoi w pobliżu wejścia do placówki, w której można podziwiać kolekcję powozów konnych. Według mieszkańców wioski lalka była jedną z atrakcji muzeum, zanim zespół produkcyjny "Squid Game" tymczasowo wynajął ją na potrzeby zdjęć do serialu. Po zakończeniu pracy na planie lalka wróciła na swoje miejsce. Do muzeum można dojechać z Seulu samochodem lub autobusem. Miejscowość znajduje się około 2-3 godzin jazdy na północ od stolicy Korei Południowej.

Po globalnym sukcesie serialu lalka stała się swego rodzaju atrakcją turystyczną. Jak widać na powyższych zdjęciach, rekwizytowi brakuje obecnie jednej dłoni. Na razie nie wiadomo, co stało się z kończyną lalki, ale prawdopodobnie jest w konserwacji i niebawem wróci na swoje miejsce.

Oryginał z muzeum nie jest jedynym tego typu przedmiotem na świecie. Sukces "Squid Game" spowodował, że repliki lalki pojawiły się w centrum Seulu, nieopodal stacji kolejowej oraz w pobliżu jednej z galerii handlowych Manili - stolicy Filipin. Pierwsza replika została usunięta po tym, jak z powodu popularności serialu pojawiły się obawy związane ze złamaniem zasad dystansu społecznego. Druga nadal stoi na swoim miejscu. 10-metrowa lalka śpiewa nawet piosenkę z serialu, a jej oczy przybierają czerwoną barwę, jeśli złapie przechodniów kroczących się po ulicy w niedozwolonym miejscu.

"Squid Game" sezon 2: kiedy premiera na Netflix?

Chociaż na razie produkcja nie dostała oficjalnie drugiego sezonu, biorąc pod uwagę jego popularność, można śmiało założyć, że prędzej czy później zobaczymy nowe odcinki hitu Netflix. Pierwszy sezon "Squid Game" trafił na Netflix 17 września 2021 roku. W rolach głównych wystąpili Jung-jae Lee, Hae-soo Park, Ho-yeon Jung, Tripathi Anupam, Soo Oh-young oraz Ha-joon Wi.  

RadioZET.pl/CBR/Instagram