Zamknij

„Upadek Królestwa“ uratowany. Powstanie specjalny film, wieńczący wątki popularnego serialu Netflixa

26.10.2021 14:21
Upadek Królestwa - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Upadek Królestwa“ przetrwa dłużej. Właśnie ogłoszono, że powstanie specjalny dwugodzinny film, wieńczący wszystkie wątki popularnego serialu. Co już wiadomo o produkcji?

Upadek Królestwa” (org. „The Last Kingdom”) ocalony. Serial stacji BBC2, bazujący na serii bestsellerowych powieści Bernarda Cornwella „Saxon Stories“, opowiada historię najazdu Wikingów na ziemie brytyjskie i walkę Księstwa Wessex z najeźdźcami. Akcja serialu rozgrywa się od 866 roku i opiewa na okres mniej więcej 45 lat historii.

Brytyjski serial zyskał dodatkową popularność, odkąd pojawił się na platformie Netflix, Po tym jak w sezonie 3. gigant VOD przejął prawa produkcyjne do serialu, produkcja nabrała dodatkowego wiatru w żagle, stając się globalnym hitem. W pierwszej połowie roku ogłoszono, że produkcja zakończy się po 5., finałowym sezonie. Teraz dowiadujemy się, że ekipa odpowiedzialna za serial, dostała właśnie zielone światło na dwugodzinny film fabularny, wieńczący akcję. Co już wiemy o filmie „Seven Kings Must Die”?

„Seven Kings Must Die” – film zwieńczy historię serialu „Upadek Królestwa”

Jak podaje portal Deadline, który jako pierwszy poinformował o wznowieniu serialu na nietypowy finał, zdjęcia na planie filmu mają rozpocząć się już na początku 2022 roku w Budapeszcie, niedługo po debiucie finałowego sezonu na platformie.

Wedle informacji, na które powołuje się Deadline, w obsadzie pojawią się wszyscy najważniejsi gracze znani z serialu oraz szerego nowych postaci. Podczas londyńskiego Comic-Conu podczas którego ogłoszono start prac nad filmem, producent Nigel Marchant powiedział:

„Mimo, że przyszłoroczny finałowy sezon całkowicie domyka wątki serialu, jest jedna dodatkowa historia, którą zawsze chcieliśmy opowiedzieć”.

Na razie nieznane są więc dokładne szczegóły projektu, poza zapewnieniem, że cała obsada i ekipa mają powrócić na plan.

„Upadek Królestwa” – zwiastun 

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Upadek Królestwa” i „Seven Kings Must Die” – kiedy premiera?

Premiera finałowego sezonu zapowiedziana jest na początek 2022 roku. Film trafi natomiast na nasze ekrany najprawdopodobniej na przełomie 2022/2023, patrząc na czas tworzenia produkcji.

Czytaj także:  Kultowe horrory, które każdy powinien obejrzeć [LISTA TOP11]

RadioZET.pl/Deadlne/Variety