Zamknij

Horror Netflixa "Nawiedzony dwór w Bly" doczeka się kontynuacji? Jest odpowiedź twórcy

16.09.2021 21:18
Horror Netflixa "Nawiedzony dwór w Bly" doczeka się kontynuacji? Jest odpowiedź twórcy
fot. Eike Schroter/Netflix

Netflix coraz lepiej radzi sobie na polu horrorowym, czego dowodem są dwa fenomenalne seriale "Nawiedzony dom na wzgórzu" i "Nawiedzony dwór w Bly". Czy istnieje szansa, że doczekamy się trzeciej odsłony? Twórca produkcji (wreszcie) skomentował tę kwestię.

"Nawiedzony dom na wzgórzu" i "Nawiedzony dwór w Bly" to bez wątpienia nie tylko najlepsze seriale grozy ostatnich lat, ale i w dziejach telewizji. Klimatyczne opowieści o duchach, przeplatane z poruszającymi historiami więzi międzyludzkich okazały się istnym strzałem w dziesiątkę i zaskarbiły sobie serca wielu użytkowników Netflixa. Nic zatem dziwnego, że ci wyczekują wieści o trzeciej serii. Czy ich nadzieje okażą się płonne?

Netflix: horror "Nawiedzony dwór w Bly" doczeka się kontynuacji?

Oba wspomniane seriale powołał do życia Mike Flanagan - człowiek, który dał światu także ekranową kontynuację "Lśnienia". Filmowiec udzielił ostatnio wywiadu dla magazynu Entertainment Weekly, w którym poruszył kwestię ewentualnej kontynuacji serii "Nawiedzony..."

Drodzy horroromaniacy, nie mamy dobrych wieści. Zgodnie wypowiedzią Flanagana, na obecną chwilę nie ma żadnych planów na kontynuację "The Haunting of Hill House" i "The Haunting of Bly Manor". Jednakże twórca nie wyklucza powołania jej do życia w przyszłości. Oczywiście pod pewnymi warunkami.

Jeśli gwiazdy sprzyjać będą naszemu powrotowi do świata serii "Nawiedzony...", musiałoby to przyjąć taką formę, jaką już ustanowiliśmy. Musiałby wejść w grę odpowiedni materiał źródłowy, odpowiednia opowieść o duchach i musiałoby to naprawdę pasować do tego, co przedstawiliśmy w "Bly" i "Hill House".

Mike Flanagan dla Entertainment Weekly

Zatem - nigdy nie mów nigdy, a fanom słynnej serii pozostaje dołączyć do miłośników  "Mindhuntera" w podnoszeniu modłów o 3. odsłonę. W ramach pocieszenia przypominamy, że już 23 września 2021 roku na Netflixie zadebiutuje nowy serial Mike'a Flanagana. "Nocna msza" jest ponoć doprawdy zachwycającym horrorem, który dorównuje poziomem "Hill House" i "Bly". Zachwalał go nawet sam mistrz grozy Stephen King. Jeśli ciekawi was, o czym opowie produkcja, odsyłamy do poprzedniego artykułu naszego autorstwa, który znajdziecie poniżej.

Zobacz także

RadioZET.pl/Digitalspy.com