Zamknij

Netflix kasuje kolejny serial po zaledwie ośmiu odcinkach. Tym razem padło na „La Revolution”

19.01.2021 16:58
Kadr z serialu "La Revolution"
fot. materiały prasowe Netflix

„La Revolution” to kolejna ofiara porządków Netflixa. Francuski serial, osadzony w czasach Rewolucji Francuskiej został skasowany już po ośmiu odcinkach pierwszego sezonu. Przyczyną - za niska oglądalność.

„La Revolution” to francuski serial platformy Netflix, opowiadający alternatywną historię Rewolucji Francuskiej. Serial zadebiutował na platformie w październiku 2020. Szefowie skasowali produkcję po zaledwie ośmiu odcinkach.

Akcja "La Revolution" rozgrywa się w 1787 roku, gdy Joseph Guillotin – przyszły twórca znanej na całym świecie gilotyny - odkrywa nieznanego wirusa. Choroba szybko rozprzestrzenia się wśród francuskiej elity, wywołując u arystokratów żądzę mordowania zwykłych ludzi, czy potocznie rzecz mówiąc - zamieniając ich w wygłodniałe zombie. Wydarzenie to doprowadzi do wybuchu rewolucji. Oficjalny opis kończy się intrygującym zdaniem: „Co by było, gdyby rewolucja francuska potoczyła się zupełnie inaczej?”

Fabuła serialu, przypominająca nieco próby łączenia klasycznych opowieści z horrorem o zombie, rodem z filmów jak „Duma i uprzedzenia, i zombie”, czy „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”, czasem sprawdza się na ekranie, czego przykładem są wspomniane wyżej filmy. W wypadku serialu „La Revolution” taka formuła jednak się nie sprawdziła. Produkcję zwyczajnie oglądało za mało widzów. Dlatego teraz Netflix zdecydował się nie wznawiać serialu na kolejne sezony.

Zobacz także

„La Revolution” - zwiastun

Serial Auréliena Molasa reklamował się dynamicznym zwiastunem. Materiał prezentuje się następująco:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„La Revolution” skasowane po jednym sezonie. Twórca o przyczynach decyzji

Informację o decyzji Netflixa przekazał magazynowi Allocine from France, Damien Couvreur, dyrektor działu francuskich produkcji, sygnowanych jako Netflix Original.

„La Revolution przyciągnęło dużo widzów poza Francją. Dla nas to oznaka, że Francja, jej historia oraz spuścizna kulturowa, są czymś, co może zainteresować publikę międzynarodową. Mimo wszystko - zdecydowaliśmy się nie zamawiać drugiego sezonu serialu, bo mimo że serial wzbudził początkowe zainteresowanie, finalnie publika nie znalazła w nim tego, czego oczekiwała”.

Oznacza to, że wiele osób rzeczywiście rozpoczęło oglądanie serialu (a więc wskaźniki oglądalności serialu - liczone już od 2 minut seansu - mogły być wysokie), ale za mało osób skończyło pierwszy sezon, by uzasadnić powstanie kolejnej serii.

Zobacz także

Kasacja serialu „La Revolution” oznacza, że nie powstaną kolejne odcinki. Pierwszy sezon serialu  w całej swojej okazałości pozostaje jednak dostępny na platformie Netfilx.


Czytaj także: Netflix podsumowuje 2020 rok. Te filmy cieszyły się popularnością. Jest polski akcent [LISTA] 

Źródło: Radiozet.pl/Allocine from France/What’s On Netflix