Zamknij

Netflix ogłasza koreańską wersję "Domu z papieru". Kiedy premiera?

01.12.2020 10:19
Dom z papieru
fot. Materiały prasowe Netflix Polska

"Dom z papieru" to hiszpański serial, który jest wizytówką Netflixa. Ogłoszono, że powstanie koreańska wersja produkcji. Będzie ona dostępna także na platformie Netflix. Kiedy premiera?

Netflix ogłasza koreańską wersję "Domu z papieru". Akcja serialu ma się rozgrywać na Półwyspie Koreańskim i będzie adaptacją hiszpańskiego serialu. Kto wystąpi w nowej wersji "Domu z papieru" i kiedy możemy się spodziewać premiery na platformie?

Zobacz także: Dom z papieru: Netflix zapowiada finałowy sezon. Co trzeba wiedzieć? 

Netflix ogłasza koreańską wersję "Domu z papieru"

Netflix zapowiada, że kultowy "Dom z papieru" doczeka się nowej wersji, która również trafi na platformę. Tym razem to koreański serial. Wiadomo już, że reżyserem nowej adaptacji będzie Kim Hong-sun ("The Guest", "Voice" i "Black"). Autorem scenariusza Ryu Yong-jae ("Hologramowa miłość").

Twórca hiszpańskiego "Domu z papieru", Alex Pina, jest zadowolony z faktu, że powstanie nowa wersja serialu.

To fascynujące, że świat "Domu z papieru" był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony - powiedział.

Na ten moment nie są znane żadne szczegóły. Nie wiemy też, kogo zobaczymy w koreańskiej wersji "Domu z papieru".

"Dom z papieru" w koreańskiej wersji. Kiedy premiera na Netflixie?

Nie podano, kiedy koreański "Dom z papieru" trafi na Netflixia. Wiadomo natomiast, że 1. sezon będzie się składał z aż 12 odcinków.

Zobacz także: Najlepsze hiszpańskie seriale na Netflix. Co oglądać po "Domu z papieru"? 

RadioZET.pl/Netfix Polska