Zamknij

Netflix szykuje serial grozy od twórców "Stranger Things". Co wiemy o "Archive 81"?

28.10.2020 13:39
"Archive 81" - Netflix szykuje horror odcinkach od twórców "Stranger Things" i "The Boys"
fot. Netflix/Photoshot/East News - ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Netflix zaprezentuje nam kolejny serial grozy. "Archive 81" to horror, który przygotują dla nas twórcy popularnych seriali "Stranger Things" i "The Boys". Co wiemy o serialu i kiedy odbędzie się premiera?

Netflix zaserwował nam już kilka ambitnych i ciekawych horrorów odcinkowych. "Nawiedzony dom na wzgórzu" i "Nawiedzony dwór w Bly" dowodzą, że gigant streamingowy potrafi wyprodukować mroczne, przerażające i pełnokrwiste horrory, które spędzają nam sen z powiek. Teraz nadchodzi kolejna produkcja. Co wiemy o serialu "Archive 81"? Poniżej przedstawiamy pierwsze szczegóły.

"Archive 81" - nowy serial grozy od Netflix

Jako inspiracja do powstania serialu "Archive 81" posłużyła seria podcastów oscylujących wokół zjawisk paranormalnych. Produkcja ma być horrorem wykorzystującym elementy konwencji found footage, skupiającym się na historii Dana Turnera - archiwisty, który podejmuje się odrestaurowania starych taśm wideo. Materiał pochodzi z 1994 roku i okazuje się być zapisem dokumentu o tajemniczym kulcie. Bohater ma szansę odwrócić bieg makabrycznych, paranormalnych wydarzeń. Czy mu się uda? Tego dowiemy się w trakcie seansu. 

Zobacz także

"Archive 81" - kiedy premiera?

Funkcję showrunnera serialu pełnić będzie Rebecca Sonnenshine - twórczyni popularnego serialu "The Boys". Za reżyserię odpowie Rebecca Thomas ("Stranger Things"), zaś producentami zostali twórcy pierwowzoru, Mac Sollinger i Daniel Powell. Na obecną chwilę nie podano informacji o przewidywanej dacie premiery serialu "Archive 81". Wiemy jedynie, że całość ma liczyć osiem odcinków. 

Zobacz także