Zamknij

„Normalni ludzie“ – nominowany do Emmy serial na bazie bestsellerowej powieści już wkrótce na HBO GO

05.11.2020 15:18
„Normalni ludzie“ – nominowany do Emmy serial na bazie bestsellerowej powieści już wkrótce na HBO GO
fot. materiały prasowe HBO Polska

„Normalni ludzie“ to druga powieść Sally Rooney, która zaskarbiła sobie serca czytelników i krytyków, trafiając nawet na listę „100 najważniejszych książek XXI wieku” magazynu The Guardian. Latem zadebiutował miniserial, bazujący na książce brytyjskiej autorki, a teraz produkcja trafi do widzów w Polsce. Co już wiemy o serialu „Normal People”?

„Normalni ludzie” (org. „Normal People”) to produkcja oryginalna brytyjskiej telewizji BBC Three oraz amerykańskiej platformy streamingowej Hulu. 12-odcinkowy miniserial to adaptacja głośnej i szeroko komentowanej powieści młodej pisarki Sally Rooney. Powieść, jak i serial opowiadają o burzliwych losach pewnej młodej pary – od czasów szkolnych aż po koniec studiów ­– z wyjątkowo cierpkim humorem i nietypowym spojrzeniem na proces wchodzenia w dorosłość w dzisiejszych, burzliwych czasach.

Zobacz także

„Normalni ludzie“ ­– zwiastun

W sieci pojawił się właśnie krótki polski zwiastun produkcji, zapowiadający  różnorodne emocje, które będziemy mogli odczuwać podczas seansu. Materiał wygląda następująco:

„Normalni ludzie“ – obsada i ekipa

„Normalni ludzie” powstali pod okiem Lenny’ego Abrahamsona, reżysera nominowanego do Oscara filmu „Pokój” oraz Hettie MacDonald, znanej jako twórczyni serialu „Howards End”. Oboje działali jako co-showrunnerzy serialu i wyreżyserowali po 6 odcinków produkcji. Scenariusz powstał w oparciu o powieść Sally Rooney, która była też jedną ze współscenarzystek projektu, współtworzonego przez Alice Birch i Marka O’Rowe’a.

Na ekranie zobaczymy zaś Daisy Edgar-Jones i Paula Mescala. Partnerować im będą m.n Sarah Greene, Aislin McGuckin, czy Desmond Eastwood.

„Normalni ludzie“ – kiedy premiera?

Premiera serialu odbędzie się 1 grudnia na platformie streamingowej HBO GO. Natomiast 14 grudnia serial zadebiutuje na kanale HBO.

Czytaj także: "Gambit królowej": kim jest Anya Taylor-Joy, która wciela się w główną bohaterkę?