Zamknij

"Obama: Ku doskonalszej unii" - HBO pokazało zwiastun dokumentu o byłym prezydencie USA [WIDEO]

22.07.2021 10:43
Barack Obama dokument
fot. BRENDAN SMIALOWSKI/AFP/EAST NEWS

"Obama: Ku doskonalszej unii" to trzyczęściowy dokument HBO opowiadający o drodze Baracka Obamy od wczesnego dzieciństwa do czasu, gdy zasiadł w Białym Domu jako 44. prezydent Stanów Zjednoczonych.

HBO pokazało zwiastun nowego dokumentu poświęconego życiu i prezydenturze Baracka Obamy"Obama: Ku doskonalszej unii" jest kroniką osobistej i politycznej podróży 44. prezydenta USA i jego nadziei na bardziej inkluzywną Amerykę. Poprzez historię jednego człowieka, tak silnie związaną z historią Stanów Zjednoczonych, dokument ukazuje przeszłą i obecną tożsamość narodową tego kraju.

ZOBACZ TEŻ: Obama ostrzega przed kryzysem demokracji. Podaje przykład Polski i Węgier

"Obama: Ku doskonalszej unii" - Zwiastun dokumentu HBO o Baracku Obamie [WIDEO]

"Obama: Ku doskonalszej unii" składa się z rozmów przeprowadzanych z przyjaciółmi, współpracownikami i krytykami Obamy, przeplatanych jego własnymi przemówieniami i zarejestrowanymi wcześniej wywiadami. Wszystko to buduje obraz człowieka i prezydenta, którego wizję narodu ukształtowały jego własne doświadczenia i tożsamość. Jako syn białej matki z Kansas i ojca afrykańskiego pochodzenia, przeszedł długą, pełną przeszkód i osobistych zmagań drogę do stanowiska najważniejszej osoby w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza część dokumentu skupi się na dzieciństwie Baracka Obamy, ukazując jak jego własna tożsamość kształtowała jego oczekiwania i poczucie misji wobec czarnoskórych mieszkańców Ameryki. W drugiej zobaczymy trudy i sukcesy kampanii prezydenckiej, która doprowadziła do wyboru Baracka Obamy na 44. prezydenta USA. Trzecia część ukaże natomiast jego rezydenturę w Białym Domu, zmagania z kongresem i kwestią coraz bardziej podzielonego narodu.

Dokument "Obama: Ku doskonalszej unii" zrealizowany został z perspektywy czterech ostatnich lat, tworząc spójny obraz Ameryki pod rządami pierwszego czarnego prezydenta i ukazując, że ten historyczny krok w stronę równości w USA obnażył również wszechobecną potrzebę zajęcia się głęboko zakorzenionymi kwestiami koloru skóry, sprawiedliwości rasowej i niechlubnej historii tego kraju. Zwiastun możecie zobaczyć poniżej:

"Obama: Ku doskonalszej unii" - Kiedy premiera w HBO Polska i HBO GO?

Reżyserem obrazu "Obama: Ku doskonalszej unii" jest dwukrotny zdobywca Emmy, Peter Kunhardt.  Premiera dokumentu w Polsce została zapowiedziana na 4 sierpnia 2021 roku. Na antenie HBO trzy części dokumentu będą emitowane w trzy kolejne wieczory. "Obama: Ku doskonalszej unii" trafi też na platformę HBO GO.

RadioZET.pl/HBO