Zamknij

"Ojciec Mateusz" zniknie z anteny? Serial zaliczył drastyczny spadek oglądalności

01.04.2021 12:41
"Ojciec Mateusz" zniknie z anteny? Serial zaliczył drastyczny spadek oglądalności
fot. Marzena Stoklosa/TVP/East News

"Ojciec Mateusz" chyli się ku końcowi? Najnowsze wyniki oglądalności nie napawają optymizmem. Czy hit TVP zniknie z anteny?

"Ojciec Mateusz" to jeden z największych serialowych hitów Telewizji Polskiej. Emitowana od 2008 roku produkcja z Arturem Żmijewskim w roli głównej może się pochwalić oddanym gronem fanów, jednak najnowsze wyniki oglądalności wzbudzają niepokój. Czy to już koniec "Ojca Mateusza"? 

"Ojciec Mateusz" - serial zniknie z anteny?

Jak podaje serwis Telemagazyn.pl, "Ojciec Mateusz" zaliczył drastyczny spadek oglądalności. Perypetie księdza rozwiązującego zagadki kryminalne mogliśmy dotąd oglądać w czwartki, jednak TVP podjęło ostatnio decyzję o przeniesieniu emisji na piątkowe wieczory. W efekcie "Ojciec Mateusz" rywalizuje w walce o widzów z niezwykle popularnymi programami rozrywkowymi pokroju  "Twoja twarz brzmi znajomo".

Zobacz także

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez ww. serwis, oglądalność "Ojca Mateusza" spadła z 3,11 miliona do zaledwie 1,76 miliona. Choć serial wciąż może się pochwalić większą oglądalnością, niż lwia część produkcji TVP, przeniesienie go na mniej atrakcyjny slot emisyjny nie zwiastuje niczego dobrego. Czy to oznacza koniec "Ojca Mateusza"? Nic jeszcze nie zostało przesądzone, a włodarze stacji milczą na ten temat. Krótko mówiąc: czas pokaże.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Telemagazyn.pl