Zamknij

Opowieść podręcznej: Czy 5. sezon będzie ostatnim? Showrunner odpowiada

22.06.2021 14:47
Opowieść podręcznej 5 sezon
fot. materiały prasowe HBO GO

"Opowieść podręcznej" powróci z 5. sezonem - to już pewne. Jednak jakie będą dalsze losy serialu? Bruce Miller, showrunner produkcji, odpowiedział na to pytanie.

"Opowieść podręcznej" została przedłużona na piąty sezon na długo przed premierą czwartego. Obsada produkcji ogłosiła to w specjalnym wideo opublikowanym w grudniu 2020 roku. Teraz, kiedy 4. sezon dobiegł końca, fani zaczęli zastanawiać się, jaki los czeka June w kolejnych odcinkach i ile tak naprawdę ma ich jeszcze przed sobą. Atmosferę dodatkowo podkręciły media, które przypomniały wywiad, jakiego showrunner "Opowieści podręcznej" udzielił z końcem 2020 roku portalowi "The Hollywood Reporter". Bruce Miller mówił wówczas, że nie wyklucza zakończenia serialu po 5. sezonie. A jak jest teraz?

Zobacz także

"Opowieść podręcznej": 5. sezon będzie ostatnim? Showrunner odpowiada

Portal "The Wrap" postanowił zaktualizować informacje na temat nadchodzącego zakończenia "Opowieści podręcznej", które od kilku dni krążą w mediach. W wywiadzie opublikowanym 16 czerwca 2021 Miller został zapytany wprost - Czy 5. sezon będzie, czy nie będzie finałowym sezonem "Opowieści podręcznej"? Oto, co odpowiedział:

- Nie wiem! Spójrz na to w ten sposób: nie chcę spieszyć się z żadną historią. Nie chcę ci mówić: "Och, planujemy to", jeśli nadal będziemy znajdować coś fascynującego – tak jak w przypadku Joseph Fiennesa, który myślał, że umrze wcześniej, ale był fascynujący i to było interesujące. Wszyscy przeszliśmy przez bardzo trudne kilka lat. Nie mam ochoty odrzucić mojego doświadczenia z tym serialem i ruszać do przodu. Kocham tych ludzi. Uwielbiam opowiadać tę historię. Tworzenie telewizji na tak wysokim poziomie jest fascynującym doświadczeniem. I nie wiem jak ty, ale ja przez ten rok nauczyłem się doceniać rzeczy, które są satysfakcjonujące i wcale nie mam ochoty się ich pozbywać. Więc nie wiem, czy to ostatni sezon.

Zobacz także

Wypowiedź Millera, choć wciąż do końca nie potwierdza planów na 6. sezon serialu, jest o wiele bardziej optymistyczna niż ta sprzed pół roku. Miller znacznie bardziej niż w grudniu 2020 skłania się ku kontynuacji "Opowieści podręcznej", mówiąc wprost, że nie chce rozstawać się ani z tym serialem, ani z tworzącą go ekipą i obsadą. Czy zatem możemy spodziewać się 6. sezonu? Poczekamy, zobaczymy. Wszystko wskazuje jednak na to, że fani mogą być dobrej myśli.

"Opowieść podręcznej" - Kiedy premiera 5. sezonu?

Fakt, że 5. sezon "Opowieści podręcznej" został ogłoszony w grudniu 2020, nie oznacza oczywiście, że znamy już jego datę premiery. Biorąc jednak pod uwagę poprzednie lata, możemy spodziewać się, że nowa porcja odcinków trafi na ekrany wiosną 2022 roku. Finałowy odcinek sezonu 4. został zaprezentowany 16 czerwca 2021. Ten i wszystkie poprzednie epizody serialu w Polsce są dostępne na platformie HBO GO.

RadioZET.pl/The Wrap