Zamknij
Pamiętacie Karolinę z "Na Wspólnej"? Matylda Damięcka nie zniknęła z mediów. Czym się dziś zajmuje?
7 Zobacz galerię
fot. Hanna SMOLINSKA/East News

Matylda Damięcka zasłynęła rolą Karoliny Brzozowskiej w serialu "Na Wspólnej". Jej kariera aktorska nie nabrała jednak rozpędu. Czym się dziś zajmuje i jak wygląda?

Matylda Damięcka to polska aktorka telewizyjna i teatralna, która pochodzi ze znanej aktorskiej rodziny. Karierę w show-biznesie robili jej dziadkowie, rodzice, a także brat Mateusz. Czym dziś zajmuje się Matylda Damięcka, którą Polska pamięta jako Karolinę z "Na Wspólnej"?

Matylda Damięcka - jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Matylda Damięcka rozpoczęła karierę aktorską w 1995 roku, gdy zagrała Jutrzenkę w spektaklu telewizyjnym "Różany zamek". Rok później zadebiutowała na małym ekranie w serialu "Dom". Prawdziwą sławę przyniósł jej jednak angaż do roli Karoliny Brzozowskiej w popularnym serialu "Na Wspólnej". Matylda Damięcka wcielała się w córkę Basi i Andrzeja przez 6 lat. W 2007 roku zrezygnowała jednak z roli, a serialowa Karolina wyjechała do Stanów.

Zobacz także: "Siła kobiet z fotoshopa". Matylda Damięcka miażdży okładkę "Elle" i apeluje do redakcji

Matylda Damięcka ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W trakcie swojej kariery wystąpiła epizodycznie w takich serialach jak "Na dobre i na złe", "Kasia i Tomek" oraz "Czas honoru". Ostatni raz na ekranie widzieliśmy ją w 2017 roku, gdy pojawiła się w kilku odcinkach "Watahy".

Dziś Matylda Damięcka zajmuje się animacją i śpiewem. Robi teledyski, a także rysuje - za pomocą swoich dzieł (które publikuje na Instagramie) komentuje otaczającą rzeczywistość. 

Jak dziś wygląda Matylda Damięcka? Sprawdź w naszej galerii!

Jesteś fanem "Na Wspólnej"? Koniecznie zobacz także:

Polskie seriale: jak dobrze nasz popularne polskie seriale?
Rozwiąż quiz

QUIZ: Polskie seriale - jak dobrze nasz popularne polskie seriale?

Polskie seriale: jak dobrze nasz popularne polskie seriale?

"Na dobre i na złe": kto wykonuje utwór znajdujący się w czołówce serialu?