Zamknij

Młody papież Sorrentino: Papież Franciszek pochwalił serial HBO

Roksana Orlicka
30.12.2019 16:17
Papież Franciszek skomentował serial "Młody papież"
fot. YouTube/HBO Polska

"Młody papież" to szeroko komentowany serial w reżyserii Paolo Sorrentino. Można go oglądać na platformie HBO GO. W styczniu ukaże się drugi sezon. W "Nowym papieżu" w roli głównej zobaczymy Johna Malkovicha. Sorrentino wyznał w jednym z wywiadów, że Ojciec Święty oglądał jego serial. Jak zareagował?

Papież Franciszek ogląda seriale HBO? Sorrentino wyznał, że Ojciec Święty widział jego serial "Młody papież". Twórca serialu zdradził, co powiedział na temat jego dzieła. Okazuje się, że podszedł do serialu z dużym dystansem.

Papież Franciszek oglądał "Młodego papieża". Sorrentino zdradził szczegóły

"Młody papież" to serial z 2016 roku, który przedstawia losy Lenny'ego Belardo (Jude Law), pierwszego amerykańskiego papieża w historii kościoła. Przyjmuje on imię Pius XIII i często podejmuje kontrowersyjne decyzje, a przede wszystkim nie zachowuje się jak typowy papież. 

Druga część "Nowy papież" ukaże się na HBO 10 stycznia. Będzie to kontynuacja serialu "Młody papież". W drugim sezonie Pius XIII wybudzi się ze śpiączki. Jednak jego tymczasowy następca, Jan Paweł III (John Malkovich), nie będzie chciał oddać władzy. 

Zobacz także: Nowy papież: Serial z Malkovichem już niedługo na HBO

Serial budzi wiele emocji. Między innymi dlatego, że odsłania wady kleru i dociera w miejsca, do których wierni nie mają dostępu. Do tej pory Stolica Apostolska nie komentowała serialu, jednak jego twórca zdradził, że Ojciec Święty oglądał "Młodego papieża".

Rok temu ukazał się artykuł w popularnym teologicznym czasopiśmie, w którym dziennikarz powoływał się na słowa papieża. Franciszek miał powiedzieć o "Młodym papieżu", że jest odrobinę naiwny w sposobie przedstawiania Kościoła, ale serial mu się spodobał - powiedział Sorrentino w rozmowie z "Wysokimi Obcasami Extra".

Warto wspomnieć, że Sorrentino bardzo przyłożył się do serialu. Przed rozpoczęciem zdjęć spotykał się z duchownymi, by poznać ich świat, a do tego zrozumieć, jak funkcjonują. 

Co więcej, Paolo Sorrentino powiedział również, że chętnie stworzy kolejny sezon, jeśli HBO będzie zainteresowane dalszą współpracą. 

Zobacz także: HBO w styczniu 2020. Lista seriali i filmów, które trafią na platformę

Zagłosuj

Będziesz oglądać serial "Nowy papież"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RO