Zamknij

"Paradise PD" - nowy serial Netflix obraża uczucia religijne? Widziwe chcą usunięcia scen z Jezusem

02.06.2021 14:15
Paradise PD - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały promocyjne

W serialu Netflix "Paradise PD" pojawiły się sceny, które nie przypadły do gustu wszystkim widzom. Domagają się usunięcia scen nazwanych "bluźnierstwem".

Kolejny serial platformy Netflix jest oskarżany o bluźnierstwo. Mowa o animacji dla dorosłych "Paradise PD". Oburzenie części widzów wywołały sceny, w których pojawia się postać Jezusa.

"Paradise PD" - Jezus znieważony w serialu Netflix?

Komediowe seriale animowane dla dorosłych słyną z tego, że wywołują skandale. Wokół produkcji takich jak "South Park", "Family Guy" czy "Amerykański tata" wybuchło wiele afer, spowodowanych urażeniem członków pewnych grup. Podobnie jest w przypadku "Paradise PD".

W serialu opowiadającym o absurdalnych przygodach policjantów pracujących w na pozór zwyczajnym miasteczku pojawiły się sceny, w których wystąpił Jezus. Odcinek, który nie spodobał się części widzów, opowiada o zagadnienie kultu pistoletów i karabinów, który jest w USA dość powszechny. W jednym z fragmentów widzimy przedstawiciela organizacji NRA zajmującej się walką o dostęp do broni palnej, który pokazuje reklamę, mającą zachęcić do zniesienia restrykcji związanych z problemem.

W reklamie Jezus ukazany jest jako agresywny mężczyzna, przywołujący za pomocą bożej mocy dwa pistolety maszynowe. Siłą swoich mięśni zrywa się z krzyża, by z zimną krwią zamordować rzymskich legionistów. Po wszystkich podchodzą do niego dwie roznegliżowane kobiety, które zaczynają się z nim całować. Słyszymy erotyczną muzykę i krzyki sugerujące odbywanie stosunku seksualnego.

Ten fragment sprawił, że na citizengo.org pojawiła się petycja, której autorzy domagają się usunięcia z "Paradise PD" fragmentów z Jezusem.

Netflix posunął się kolejny raz za daleko w swojej "artystycznej" wolności słowa, przedstawiając tym razem Jezusa jako lubieżnego i paranoicznego szaleńca, którego misją jest powszechny dostęp do posiadania broni.

Staje się jasne, że celem Netflixa stało się potęgowanie skandalicznych i obraźliwych dla chrześcijan obrazów. Nie możemy wobec tego stać bezczynnie, gdy boskość Jezusa Chrystusa jest otwarcie wyśmiewana i poniżana.

Celem autorów petycji jest zebranie 500 tysięcy podpisów internautów. W chwili pisania tego artykułu swój podpis zostawiło ponad 300 tysięcy osób. Chociaż zazwyczaj tego typu akcje nie wiele dają, w roku 2019 podobne kontrowersje budził serial komediowy "Pierwsze kuszenie Chrystusa", w którym główny bohater został ukazany jako gej. To nie spodobało się milionom użytkowników na całym świecie i produkcja nie doczekała się kontynuacji. Ponadto została zakazana w Brazylii. Co stanie się z "Paradise PD"? Przekonamy się za jakiś czas.

List otwarty do przedstawicieli platformy Netflix można podpisać TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/citizengo.org