Zamknij

Paweł Nowisz nie żyje. Szczegóły pogrzebu sławnego aktora

19.10.2021 07:33
Paweł Nowisz
fot. Mateusz Jagielski/East News

Paweł Nowisz nie żyje. W wieku 81 lat zmarł niezwykle ceniony polski aktor znany z wielu filmów i seriali, grał między innymi w "Barwach szczęścia" i serii "Kogel-mogel". Pojawiły się informacje dotyczące pogrzebu artysty.

Paweł Nowisz nie żyje. Ta informacja była szokiem dla całego polskiego środowiska artystycznego oraz rzeszy oddanych fanów. Aktor zmarł 15 października 2021 roku w wieku 81 lat w Domu Aktora Weterana w podwarszawskim Skolimowie. Pozostawił po sobie imponujący artystyczny dorobek, mogliśmy oglądać go w wielu doskonałych filmach i serialach. Był jedną z największych gwiazd " Barw szczęścia", wystąpił w takich hitach jak " M jak Milość", "Alternatywy 4" czy "Chłopaki nie płaczą", dużą popularność przyniosła mu rola w komediowej serii "Kogel-mogel", w 2019 roku mogliśmy oglądać go w trzeciej odsłonie.

- Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz. Na premierę czeka wciąż "Koniec świata, czyli Kogel-Mogel 4" z jego udziałem. Odbędzie się już niestety bez Niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów - napisała Ilona Łepkowska.

Nowisz był także doskonałym aktorem teatralnym, który występował między innymi w Teatrze Współczesnym w Warszawie i Teatrze Śląskim.

Paweł Nowisz nie żyje. Szczegóły pogrzeby słynnego polskiego aktora

Pawła Nowisza pożegnała także ekipa serialu "Barwy szczęścia", w którym od 2010 roku wcielał się w postać Fryderyka Struzika.

- Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną pracę z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła. Składamy najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim. Przyjaciele z serialu „Barwy szczęścia” - czytamy na Facebooku.

W mediach społecznościowych pojawiły się także szczegóły pogrzebu aktora.

- Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 22.10.2021 r., (piątek) o godz. 10.30 na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, w murowanym kościele - poinformowano za pośrednictwem profilu Pawła Nowisza.