Zamknij

Pierwsze kuszenie Chrystusa: Ponad milion osób chce usunięcia filmu z Netflixa

Roksana Orlicka
07.01.2020 16:03
Pierwsze kuszenie Chrystusa oburzyło widzów
fot. Shutterstock

"Pierwsze kuszenie Chrystusa" można obejrzeć na Netflixie. Wielu widzom nie spodobała się ta brazylijska produkcja. Żądają oni, żeby film zniknął z popularnej platformy. Powstała nawet petycja, którą podpisało już ponad milion osób. O czym opowiada kontrowersyjny film?

"Pierwsze kuszenie Chrystusa" ma zniknąć z Netflixa? Powstała petycja, którą podpisało już ponad milion osób. Niektóre produkcje filmowe budzą oburzenie i w pewien sposób ranią uczucia odbiorców. Tak jest w przypadku "Pierwszego kuszenia Chrystusa". Widzowie apelują, żeby brazylijska produkcja zniknęła z Netflixa. Popiera ich Jarosław Gowin.

Pierwsze kuszenie Chrystusa: Gowin apeluje o usunięcie filmu

Film "Pierwsze kuszenie Chrystusa" powstał z inicjatywy brazylijskich komików. Niestety, ich poczucie humoru jest dla wielu obraźliwe. Widzowie wystosowali petycję  w serwisie CitizenGo. Dążą oni do usunięcia produkcji z platformy. Podpis złożyło już ponad 1,4 mln osób.

Zobacz także: Drakula: Kolejny hit Netflixa na miarę "Wiedźmina"? Premiera w styczniu

"Pierwsze kuszenie Chrystusa" trwa 46 minut. Film przygotowała grupa Porta dos Funtos, która działa od 2012 roku i do tej pory głównie była znana na YouTubie. Jest ona niezwykle popularna w tym serwisie, bo ma ponad 16 milionów obserwujących. Co więcej, tytuł nawiązuje do innego kontrowersyjnego filmu, czyli do "Ostatniego kuszenia Chrystusa" Martina Scorsese.

Widzowie uważają, że film "Pierwsze kuszenie Chrystusa" obraża uczucia religijne. Przedstawia on Jezusa jako homoseksualistę, apostołów jako alkoholików, a Maryję jako kobietę rozwiązłą. 

Warto wiedzieć, że "Pierwszym kuszeniem Chrystusa" jest również oburzony Jarosław Gowin. Polityk postanowił zwrócić się bezpośrednio do założyciela Netflixa, Reeda Hastinga.

Reed Hastings: Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy! - można przeczytać na Twitterze.

Netflix ma w Polsce około 700 tysięcy widzów. Nie można jednak sprawdzić kraju pochodzenia podpisujących. Na razie Netflix nie skomentował sytuacji.

Zagłosuj

Uważasz, że film powinien zostać usunięty z Netflixa?

Liczba głosów:

Zobacz także: Netflix: Nowości na styczeń 2020. Pełna lista premier seriali i filmów

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

RadioZET.pl/RO