Zamknij

„Plotkara“: Reboot i oryginalny serial trafią na HBO GO. Znamy datę premiery [WIDEO]

15.09.2021 13:35
Plotkara (2021) - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO

„Plotkara“ powraca. HBO GO pokaże reboot słynnego serialu dla nastolatków, stworzony specjalnie dla platformy HBO Max. To nowa opowieść osadzona w dobrze znanym świecie. Co już wiemy o serialu? I kiedy premiera na HBO GO?

Plotkara” (org. „Gossip Girl”) to popularny serial dla nastolatków, który emitowany był w latach 2007-2012 na antenie stacji The CW. W połowie 2021 roku platforma streamingowa HBO MAX wyemitowała zaś 6 pierwszych odcinków nowej wersji serialu. Akcja rozgrywa się w tej samej szkole, co w oryginale – Constance-Billard w Nowym Jorku, ale serial opowiada o losach zupełnie nowych bohaterów, którzy muszą sprostać wyzwaniom współczesności. Nowy zestaw bohaterów jest dużo bardziej zróżnicowany – zarówno ze względu na pochodzenie etniczne czy orientację seksualną, a podejmowane wątki dotykają problemów współczesnego świata. Dość powiedzieć, że nowa Plotkara nie prowadzi już bloga, a niezwykle popularne konto na Instagramie, a serial rozpoczyna się, gdy uczniowie wracają do szkoły po pandemii koronawirusa.

Nowa odsłona serialu tak bardzo spodobała się widzom, że niedawno ogłoszono, że serial został wznowiony na drugi sezon. Wedle danych samego HBO MAX premierowe odcinki „Gossip Girl” 2021 były najchętniej oglądanymi produkcjami oryginalnymi platformy od początku jej uruchomienia.

„Plotkara” 2021 – zwiastun 

Serial reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Plotkara” 2021 – twórcy i obsada 

Twórcą i showrunnerem nowej wersji serialu jest Joshua Saffran, producent współpracujący przy odcinkach oryginalnej „Plotkary”. W roli narratorki – tytułowej Plotkary – powróci znana z „Veronici Mars”, „Kłamstw na sprzedaż” czy „The Good Place” Kristen Bell.

W rolach głównych wystąpią zaś: Jordan Alexander, Emily Alan Lind, Whitney Peak, Eli Brown, Johnathan Fernandez, Jason Gotay oraz Tavi Gevinson, której wybór chwalony jest jako ciekawe metatekstualne odniesienie. Gevinson rozpoczynała bowiem karierę jako młodzieżowa blogerka i influencerka. Jej rola w serialu pozwala zatem zatrzeć granice między fikcją a rzeczywistością.

„Plotkara” 2021 – kiedy premiera na HBO GO?

HBO ogłosiło właśnie, że wszystkie dotychczasowe odcinki nowej odsłony serialu, a także sześć oryginalnych sezonów „Plotkary” trafi do biblioteki serwisu HBO GO już 26 października. Warto przypomnieć, że w listopadzie na amerykańskiej platformie HBO Max zadebiutują zaś kolejne odcinki 1. sezonu. Czy będą emitowane na HBO GO równolegle z premierą amerykańską? Czas pokaże.

Czytaj także:  "Pokolenie": HBO kasuje serial. Nie będzie sezonu 2. sezonu historii licealistów LGBTQ

RadioZET.pl/materiały prasowe HBO/Town&Country