Zamknij

Twórca "Lucyfera" stworzy dla Netflixa aktorski serial o Pokemonach. Co wiemy o projekcie?

27.07.2021 11:08
Twórca "Lucyfera" stworzy dla Netflixa aktorski serial o Pokemonach. Co wiemy o projekcie?
fot. United Archives IFA The Film Archives 2017/ East News

Pokemony zmierzają na mały ekran! Według najnowszych doniesień Joe Henderson (twórca "Lucyfera") stworzy dla platformy serial live-action osadzony w popularnym uniwersum. Co już wiemy?

Pokemony to istny popkultury fenomen i nie ma na świecie człowieka, którego nie rozczulałby widok uroczego Pikachu. Teraz Netflix ma powołać do życia aktorski serial traktujący o tytułowych stworkach, za który odpowie Joe Henderson - człowiek, który dał światu serialowego "Lucyfera".

Pokemony z własnym serialem na Netflix?

Jak podaje serwis Variety (powołując się na źródło związane z Netflixem), rozpoczęto wstępne prace nad serialem live-action z uniwersum Pokemonów. Szczegóły fabularne nie są jeszcze znane, mówi się jednak, że Joe Henderson (współtwórca "Lucka") ma nie tylko napisać scenariusz, ale także pełnić funkcję showrunnera.

Niezatytułowany jeszcze serial miałby przywodzić na myśl film "Detektyw Pikachu" z Ryanem Reynoldsem i Justice'em Smithem, który zadebiutował w 2019 roku. Nie potwierdzono jednak, czy obie produkcje miałyby być ze sobą w jakikolwiek sposób powiązane. Podkreślamy również, że doniesienia o serialu są jedynie przeciekiem, nie potwierdzoną informacją, bowiem Netflix nie zabrał jeszcze głosu w sprawie.

Jeśli projekt dojdzie do skutku, będzie to już kolejny owoc współpracy Hendersona z Netflixem. Filmowiec stworzył już dla giganta streamingowego sześć sezonów "Lucyfera" (ostatni zadebiutuje we wrześniu tego roku), a obecnie pracuje nad adaptacją komiksu "Shadecraft".

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Variety.com