Zamknij

"Powrót": Bartłomiej Topa zmartwychwstanie w nowym serialu CANAL+

14.09.2021 19:41
Powrót Topa nowy serial komediowy
fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe CANAL+

"Powrót" to nowa produkcja CANAL+ z Bartłomiejem Topą w roli głównej. Zapowiadany jako czarna komedia serial ma opowiadać o mężczyźnie, który wstał z martwych.

Zwyczajny mężczyzna, który zmarł na zawał serca ze stresu, nagle zmartwychwstaje. Początkowo wpada w euforię, jednak szybko odkrywa, że jego śmiercią nikt specjalnie się nie przejął... Dlaczego nikt nie zmartwił się jego odejściem? Czy powinien w związku z tym ujawniać swój powrót? I jak to się stało, że to właśnie on powstał z martwych? Na tych pytaniach skupi się nowy serial oryginalny CANAL+ - "Powrót" z Bartłomiejem Topą w roli głównej.

"Powrót": Twórcy i obsada nowego serialu CANAL+

Za reżyserię "Powrotu" odpowiada Adrian Panek, który ma na swoim koncie takie seriale jak "Pułapka" czy "Kod genetyczny". Scenarzystą jest natomiast Krzysztof Rak, współtwórca "Sztuki kochania" oraz "Bogów", który był też producentem kreatywnym nominowanego do Oscara "Bożego ciała". 

Autor scenariusza zapowiada, że "Powrót" jest opowieścią o ludziach, którzy boją się zmienić swoje życie - czyli o nas wszystkich:

- Scenariusz "Powrotu" bazuje na marzeniu, żeby być kimś innym. Zaczął się od pytań w stylu: co by było, gdybym urodził się gdzie indziej, wygrał w totolotka albo mógł zacząć wszystko od początku, dajmy na to - dwadzieścia lat temu. No to proszę bardzo! Główny bohater Jan jest trochę warszawskim hrabią Monte Christo, który wraca do świata na swoich zasadach. Śmierć po prostu przemeblowała mu życie. Pytanie, co z tym zrobi? - komentuje Krzysztof Rak.

Za zdjęcia odpowiada Karina Kleszczewska. Scenografką jest Daria Dwornik, zaś kostiumografką - Małgorzata Fudala. Produkuje studio Wonder Films zalożone przez Klaudiusza Frydrycha, Krzysztofa Raka i Ingę Kruk. Bartłomiejowi Topie na ekranie partnerować będą takie gwiazdy jak Wojciech Mecwaldowski, Magdalena Walach, Maria Dębska i Matylda Giegżno. 

powrót 1_Easy-Resize.com
fot. Jarosław Sosiński/materiały prasowe CANAL PLUS

"Powrót" - Kiedy premiera na CANAL+?

Beata Ryczkowska, Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska, zapowiada, że "Powrót" to serial, jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Sama historia "Powrotu" idealnie wpisuje się w czas, kiedy przez pandemię niejednokrotnie weryfikujemy nasze podejście do życia, szukamy w nim nowych priorytetów, sensu, postanawiamy je odmienić - dodaje.

Zdjęcia do serialu "Powrót" właśnie trwają. Jego data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

RadioZET.pl/CANAL+