Zamknij

Netflix kasuje serial o Pani Jeziora. Nie będzie 2. sezonu "Przeklętej"

12.07.2021 10:58
Przeklęta Netflix
fot. ROBERT VIGLASKY/NETFLIX

"Przeklęta" z Katherine Langford w roli głównej nie doczeka się kontynuacji. Netflix zdecydował się anulować serial o młodości bohaterki legend arturiańskich.

"Przeklęta" faktycznie okazała się feralnym tytułem. Serial o Pani Jeziora, firmowany takimi nazwiskami jak Frank Miller ("The Dark Knight Returns", "300", "Sin City") i Katherine Langford ("13 powodów"), nie doczeka się kontynuacji. Netflix postanowił skasować produkcję po zaledwie jednym sezonie.

"Przeklęta": Netflix kasuje serial o Pani Jeziora po 1. sezonie

Nie będzie 2. sezonu "Przeklętej". Nie pomogło nazwisko legendarnego twórcy komiksów ani urok gwiazdy jednego z najpopularniejszych seriali Netflixa dla młodzieży, ani nawet fakt, że Pani Jeziora to postać pojawiająca się w najsłynniejszych seriach fantasy (m.in. w "Wiedźminie" Andrzeja Sapkowskiego). Gigant streamingowy po cichu anulował serial o ikonicznej bohaterce legend o królu Arturze, zwalniając obsadę z kontraktów.

"Przeklęta" - gdzie obejrzeć 1. sezon?

Serial "Przeklęta" opierał się na powieści graficznej Franka Millera i Toma Wheelera, która prezentuje nowe spojrzenie na arturiańską legendę. Historia opowiedziana jest tym razem oczami młodej Nimue (Katherine Langford) - dziewczyny obdarzonej tajemniczym darem, której przeznaczeniem jest stanie się potężną Panią Jeziora. Nimue po śmierci matki łączy siły z młodym najemnikiem, Arturem (Devon Terrell), który poszukuje czarodzieja Merlina (Gustaf Skarsgard - z tych Skarsgardów), by wręczyć mu starożytny miecz. W trakcie ich wspólnej podróży dziewczyna staje się symbolem odwagi i buntu przeciwko Czerwonym Paladynom i królowi Utherowi.

Miller i Wheeler byli producentami wykonawczymi projektu. Drugi z nich pełnił także role scenarzysty i showrunnera. Reżyserowała Zetna Fuentes. "Przeklęta" zadebiutowała na Netflix rok temu - 17 lipca 2020 roku. Wszystkie 10 odcinków serialu można nadal obejrzeć w serwisie.

RadioZET.pl/Deadline