Zamknij

"Q-Force" - Netflix zaprezentował zwiastun animacji o superszpiegach LGBTQ+ [WIDEO]

24.06.2021 12:39
Q-Force - kadr z serialu Netflix
fot. Netflix/materiały promocyjne

Niebawem na platformie Netflix pojawi się serial "Q-Force" - animacja opowiadająca o przygodach grupy szpiegów złożonej z osób LGBTQ+. Kiedy premiera?

Netflix od jakiegoś czasu produkuje coraz więcej seriali animowanych dla dorosłych widzów. Jednym z najnowszych tytułów tego typu jest "Q-Force" - komediowa produkcja opowiadająca o szpiegach LGBTQ+. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun, który zdradza zarys fabuły, przedstawia głównych bohaterów i uchyla rąbka tajemnicy dotyczącej obsady.

"Q-Force" - zwiastun serialu Netflix o szpiegach LGBTQ+

Netflix od dawna słynie jako platforma streamingowa zwracająca uwagę na reprezentację społeczności LGBTQ+. W filmach i serialach serwisu wątki queerowe pojawiają się bardzo często, ale do tej pory nie było chyba takiego tytułu jak "Q-Force".

Na kanale YouTube platformy zadebiutował pierwszy zwiastun nowego serialu, który ukazuje zwariowane przygody tytułowej drużyny superszpiegów. Zapowiada się zabawna jazda bez trzymanki!

Komedia, w której niemal wszyscy główni bohaterowie są postaciami LGBTQ+ to powiew świeżości. Nowatorskie są też postacie należące do tytułowej ekipy. Serial "Q-Force" nie skupia się jedynie na reprezentacji queerowej za pośrednictwem bohaterów, ale także w obsadzie. W oryginale głosów protagonistom użyczają Sean Hayes, Gary Cole, David Harbour, Patti Harrison, Laurie Metcalf, Matt Rogers, Wanda Sykes i Gabe Liedman, który jest też twórcą kreskówki, pracującym jako scenarzysta przy takich serialach jak "Broad City" czy "Brooklyn 9-9". Hayes, Rogers i twórca Liedman są gejami, Sykes identyfikuje się jako lesbijka, a Harrison jest transpłciową kobietą. Zadbano więc, by reprezentacja osób queer pojawiła się nie tylko w warstwie fabularnej.

Oto jak prezentuje się opis fabuły "Q-Force".

Steve Maryweather, znany jako Agent Mary, był kiedyś złotym chłopcem Amerykańskiej Agencji Wywiadowczej (AIA), dopóki nie wyznał, że jest gejem. Nie mogąc go zwolnić, Agencja wysłała go do West Hollywood, by zniknął w zapomnieniu. Na miejscu postanowił jednak zebrać oddział queerowych geniuszy LGBTQ+. Łącząc siły z doświadczoną mechaniczką Deb, mistrzem drag i kamuflażu Twink oraz hakerką Stat, razem tworzą Q-Force. Po dziesięciu latach oczekiwania na pierwszą oficjalną misję od AIA, Mary postanawia udowodnić swoją wartość wobec Agencji, która odwróciła się od niego plecami i zaczyna działać z Q-Force na własną rękę. Po znalezieniu interesującej sprawy i rozwiązaniu jej na własnych warunkach, grupa uzyskuje pozwolenia od niechętnej AIA i zostaje oficjalnie wcielona do statusu aktywnych tajnych agentów operacyjnych. Ale aprobata góry ma jeden poważny haczyk – agenci muszą znosić nowego członka oddziału: heteroseksualnego agenta Bucka.

Co czeka agentów Q-Force? Dowiemy się już niebawem.

"Q-Force" - kiedy premiera serialu Netflix?

Chociaż czerwiec jest Miesiącem Dumy osób LGBTQ+, "Q-Force" trafi do bazy Netflix dopiero pod koniec lata. Premiera serialu animowanego została zaplanowana na 2 września 2021 roku. Miłośnicy zabawnych seriali animowanych dla dorosłych, będą więc musieli jeszcze trochę poczekać.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Netflix/YouTube