Zamknij

"Ród smoka": prequel "Gry o tron" w pierwszej zapowiedzi! Jak prezentują się Targaryenowie? [WIDEO]

05.10.2021 12:14
"Ród smoka": prequel "Gry o tron" w pierwszej zapowiedzi! Jak prezentują się Targaryenowie? [WIDEO]
fot. HBO Max/ kadr z oficjalnego zwiastuna serialu "Ród smoka"

"Ród smoka" nadciąga! HBO pokazało pierwszy zwiastun prequela "Gry o tron", w którym ujrzymy czasy rządów dynastii Targaryenów. Co zdradza zapowiedź i na kiedy zapowiedziano premierę?

"Ród smoka" (ang. "House Of The Dragon") to obecnie jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji od HBO, która zawita na naszych ekranach w 2022 roku. Prequel "Gry o tron" przybliży nam kulisy jednej z najbardziej krwawych i brzemiennych w skutkach wojen, jakie widziała kraina Westeros. Ciekawi was, jak wyglądali legendarni Targaryenowie, przodkowie Daenerys? Zobaczcie pierwszą zapowiedź.

"Ród smoka": pierwszy zwiastun prequela "Gry o tron"

5 października 2021 roku odbyła się konferencja poświęcona uruchomieniu platformy HBO Max w Europie, podczas której zaprezentowano wyczekiwany zwiastun "Rodu smoka". Serial opowie nam o słynnym Tańcu Smoków - wojnie domowej, która doprowadziła do wyginięcia tytułowych stworzeń. Zanim jednak ujrzymy spektakularne walki, a wojna rozpęta się na całego, pierwszy sezon skupi się na wydarzeniach, które do niej doprowadziły. Głównym bohaterem będzie król Viserys I Targaryen, który wbrew obowiązującemu prawu mianował swą córkę Rhaenyrę następczynią tronu. Po jego śmierci doszło zatem do walki o władzę między księżniczką, a wdową po królu - Alicent Hightower, która na króla Westeros koronowała swego syna Aegona.

Choć pierwsza zapowiedź "House Of The Dragon" nie zdradza wiele z fabuły, pozwala nam na przyjrzenie się głównym bohaterom. W krótkim zwiastunie widzimy między innymi Viserysa zasiadającego na Żelaznym Tronie, księcia Daemona Tragaryena (który będzie jednym z głównych antagonistów serii), księżniczkę Rhaenyrę, królową Alicent, a także Corlysa Velaryona, znanego jako Wąż Morski. Co ciekawe, Żelazny Tron wygląda nieco inaczej, niż podczas naszych ostatnich odwiedzin w Królewskiej Przystani. Najbardziej niewygodne krzesło świata nieco bardziej przypomina swój książkowy pierwowzór, choć i do niego mu nieco daleko.

"Ród smoka": kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie ujawniono dokładnej daty premiery serialu "House of the Dragon". Wiemy jedynie, że prequel "Gry o tron" zadebiutuje na antenie HBO w 2022 roku. Najnowsze przecieki z planu sugerują niestety, że "Ród smoka" nie ujrzy światła dziennego przed wrześniem 2022 roku. Jako główny powód wskazuje się problemy związane z postprodukcją, w tym przede wszystkim wygenerowaniem smoków.

Za powstanie serialu odpowiadają George R.R. Martin, Ryan Condal i Miguel Sapochnik. Twórcy "Gry o tron" nie są powiązani z produkcją. W rolach głównych wystąpili zaś Paddy Considine ( "Peaky Blinders") jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith ( "The Crown") jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke ("Bates Motel") jako Alicent Hightower, Rhys Ifans ( "Harry Potter") jako Otto Hightower oraz Steve Toussaint w roli Corlysa Velaryona.

RadioZET.pl/HBO