Zamknij

„Ranczo” powróci jako miniserial? Współtwórca serialu wznowił rozmowy z TVP

15.04.2021 13:31
Ranczo - kadr z serialu
fot. Bartosz KRUPA/East News

„Ranczo” to niezwykle popularny polski serial, emitowany przez Telewizję Polską. Produkcja, która zakończyła się w 2016 roku, być może doczeka się kontynuacji w formie filmu oraz miniserialu, nawiązującego do słynnej produkcji. Co już wiemy o nowych odcinkach?

„Ranczo” to polski serial komediowy, emitowany w latach 2006-2016. W tym czasie powstało aż 91 odcinków, zawartych w 10 sezonach produkcji. Serial zakończono w 2016 roku. Decyzję w tej sprawie podjął ówczesny szef Telewizyjnej „Jedynki”, Piotr Radziszewski. Od tamtego czasu w kuluarach prowadzone były jednak rozmowy na temat ew. wznowienia serii.

Niestety los nie sprzyjał realizacji projektu. Gdy w 2018 podjęto próbę wznowienia produkcji, nieoczekiwanie zmarł Andrzej Grembowicz, współtwórca serialu. W 2020 roku natomiast zmarł Paweł Królikowski, wcielający się w rolę Kusego, niezwykle ważną dla akcji całego serialu.

„Ranczo” miniserialem. Powstanie nietypowa kontynuacja

Teraz jednak scenarzysta Maciej Strzembosz zdradza, że na nowo prowadzone są rozmowy z Telewizją Polską. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu Wirtualne Media, przedstawiciele TVP mają rozmawiać ze scenarzystą o dwóch nowych projektach, bazujących na popularnym „Ranczu”. Mają to być osobne projekty, a nie jedenasty sezon oryginalnej produkcji.

„Wszystko jest jeszcze w fazie roboczych rozmów, więc z oczywistych powodów nie mogę zbyt wiele mówić. Zdradzę tylko, że rozmawiamy o miniserialu i filmie fabularnym, które byłyby osnute wokół „Rancza” – zdradził Strzembosz w rozmowie z portalem.

„Ranczo” powraca. Poznaliśmy tytuł miniserialu?

Wedle informacji zebranych przez magazyn Super Express, który również rozmawiał ze scenarzystą na temat nowego projektu, nowy serial miałby nosić tytuł: „Ranczo. Zemsta wiedźm”. Wedle słów Strzembosza, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, aktorzy mieliby wejść na plan nowych produkcji jeszcze latem tego roku. Informacje te nie są jednak potwierdzone przez przedstawicieli Telewizji Polskiej. 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Ranczo” na Netflix

Warto przypomnieć też, że od grudnia 2020 roku serial „Ranczo” dostępny jest w polskiej ofercie serwisu streamingowego Netflix. Decyzja ta, choć spotkała się z entuzjazmem fanów, niepozbawiona kontrowersji. Jedną z nich była kwestia tantiem dla aktorów z powodu kolejnych emisji serialu. Przedstawiciele TVP wydali jednak specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Czytaj także: Paweł Królikowski nie miał zagrać Kusego. Kto może go zastąpić w serialu "Ranczo"?

Zobacz także