Zamknij

"Receptura": Nowy serial TVN o Warszawie wczoraj i dziś. W roli głównej Agnieszka Więdłocha

24.05.2021 15:17
Receptura TVN serial Agnieszka Więdłocha
fot. TVN Grupa Discovery/ATM

"Receptura" to nowy serial TVN, który będzie równolegle przedstawiał losy dwóch bohaterek. Jedna z nich jest mieszkanką współczesnej stolicy, druga - Warszawy z czasów międzywojnia. Serial powstaje we współpracy z firmą E. Wedel.

"Receptura" to nowy serial TVN, który powinni pokochać wszyscy fani słodyczy. I to nie tylko słodyczy płynącej z ekranu, ale także wszelkiej maści pralin i czekoladek, gdyż nadchodząca produkcja powstaje we współpracy z Wedlem. W roli kobiety, która w międzywojennej Warszawie podąża za tajemnym przepisem na słodkości, wystąpi Agnieszka Więdłocha.

"Receptura": Nowy serial TVN. O czym opowie?

Historia lubi się powtarzać, szczególnie w miłości - czytamy w opisie serialu "Receptura" udostępnionym przez stację TVN. Produkcja będzie przedstawiała dwie równoległe historie Warszawianek - współczesnej i żyjącej na terenie stolicy przed stu laty. Drugą z nich jest Maria Kielicz (Agnieszka Więdłocha), której dziennik przypadkowo wpada w ręce młodej studentki architektury, Zosi. Wraz z jego kolejnymi stronami dziewczyna zagłębia się w opowieść o rozterkach, ambicjach i romantycznych wyborach swojej prababki. W 1936 roku Maria, samotna matka z dyplomem z architektury, przyjechała do międzywojennej stolicy, by rozpocząć nowe życie. Na miejscu otrzymała posadę asystentki Jana Wedla, szybko stając się jego zaufaną pracownicą i powiernicą tajemnic najprężniej działającej fabryki czekolady w Europie.

receptura 3
fot. "Receptura"/TVN Grupa Discovery/ATM

"Receptura" TVN: Obsada i twórcy

Agnieszka Więdłocha, która wcieli się w główną bohaterkę historycznej części serialu, znana jest przede wszystkim ze swojej roli w popularnej serii "Planeta Singli". Zanim jednak zawładnęła sercami widzów jako niepoprawnie romantyczna nauczycielka muzyki, występowała m.in. w serialu "Lekarze". W obsadzie "Receptury" towarzyszyć jej będzie inny gwiazdor medycznego serialu TVN - Jacek Koman, który niespełna 10 lat temu wcielał się w ojca Więdłochy. Teraz będzie grał jej szefa, Jana Wedla. W scenach opowiadających o międzywojennej Warszawie zobaczymy także Mateusza Janickiego ("Singielka") oraz niemieckiego aktora, Fabiana Prokeina ("Ludzie i bogowie"). Nazwiska gwiazd współczesnej części serialu poznamy w czerwcu 2021.

receptura 2_Easy-Resize.com
fot. "Receptura"/TVN Grupa Discovery/ATM

Serial realizuje Production Services Poland (ATM Grupa) na zamówienie stacji TVN we współpracy z E. Wedel. Reżyseruje Tomasz Szafrański, a za zdjęcia odpowiada Rafał Paradowski. Autorami scenariusza są: Artur Kowalewski, Dorota Jankojć-Poddębniak oraz Bartosz Staszczyszyn. Producentem "Receptury" ze strony TVN jest Marta Pasławska, zaś z ramienia ATM Grupy - Krzysztof Jakubowski (producent wykonawczy) i Robert Wieczorek (producent kreatywny).

"Receptura": Kiedy premiera w TVN i na Player.pl?

Zdjęcia do "Receptury" ruszyły w połowie maja 2021 w Warszawie. Prace nad kostiumową częścią opowieści potrwają do końca miesiąca, zaś od czerwca wystartuje plan współczesnej historii. Serial będzie składał się z 6 odcinków. Ich premiera na antenie TVN i w serwisie Player została zapowiedziana na jesień 2021.

RadioZET.pl/TVN Grupa Discovery

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.