Zamknij

Rege-Jean Page nie dostał roli w serialu przez kolor skóry? Aktor skomentował pogłoski

09.04.2021 13:04
Rege-Jean Page nie dostał roli w serialu przez kolor skóry? Aktor skomentował pogłoski
fot. LIAM DANIEL/NETFLIX

Rege-Jean Page, gwiazdor "Bridgertonów", brał udział w castingu do serialu "Krypton". Niestety roli nie dostał i pojawiły się pogłoski, że na drodze stanął... kolor jego skóry. Ile jest w tym prawdy?

Rege-Jean Page to obecnie gorące nazwisko na serialowej arenie. Rola w bijących rekordy popularności "Bridgertonach" przyniosła mu światowy rozgłos i zapewniła sympatię fanów. Okazuje się, że aktor starał się o angaż do serialu stacji Syfy pod tytułem "Krypton", jednak bezskutecznie. W sieci pojawiły się niepokojące pogłoski, jakby za decyzją twórców stał kolor jego skóry. Rege-Jean Page skomentował sprawę.

Rege-Jean Page nie dostał roli w "Kryptonie" przez kolor skóry?

Rege-Jean Page brał udział w przesłuchaniu do serialu "Krypton", starając się o rolę Seg-Ela, dziadka Supermana. Rola ostatecznie powędrowała do Camerona Cuffe'a, a internet zalały pogłoski o odrzuceniu angażu gwiazdora "Bridgertonów" z uwagi na to, iż jest on czarnoskóry.

Współzałożyciel DC Films Geoff Johnes, który nadzorował serial "Krypton", miał ponoć rzec, iż "Superman nie może mieć czarnoskórego dziadka", a Seg-El miał w założeniu przypominać Henry'ego Cavilla. Rege-Jean Page postanowił zabrać głos w sprawie i odniósł się do niej na Twitterze.

Słuchanie o tych rozmowach boli dziś tak samo, jak bolało wtedy. Mówiąc szczerze, wyjaśnienia bolały jeszcze bardziej.

Do sytuacji odniósł się również Cameron Cuffe, który ostatecznie otrzymał angaż do rzeczonej roli.

Regé jest inspiracją dla mnie i tysięcy innych artystów. Nikt nie powinien czuć się dobrze, korzystając z pomocy osób lub instytucji, które tak niesprawiedliwie traktują swoich bliźnich. Zmiana musi nastąpić.

Na obecną chwilę twórcy serialu nie odnieśli się do sprawy.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Deadline.com