Zamknij

"Reservation Dogs": serial Taiki Waititiego otrzyma 2. sezon

03.09.2021 12:19
Reservation Dogs - kad z serialu
fot. FX/materiały prasowe

Stacja FX i platforma Hulu oficjalnie zapowiedziały, że serial "Reservation Dogs" został przedłużony o kolejny sezon. Kiedy zobaczymy nowe odcinki produkcji?

Serial "Reservation Dogs" doczeka się kontynuacji. Historia nietypowej grupki nastolatków będących rdzennymi Amerykanami powróci po zakończeniu pierwszego sezonu z nowymi odcinkami.

"Reservation Dogs": serial Taiki Waititiego doczeka się 2. sezonu

Chociaż zwiastun "Reservation Dogs" mógł sugerować, że serial komediowy produkowany przez Taikę Waititiego to odpowiedź na "Wściekłe psy" Quentina Tarantino, każdy, kto zna nowozelandzkiego filmowca, wie, z czym je się tytuły, w których maczał palce. "Reservation Dogs" jest więc pogodną komedią, w której pojawiają się uniwersalne prawdy na temat człowieczeństwa.

Jak podaje CBR, stacja FX i platforma Hulu zapowiedziały, że "Reservation Dogs" otrzyma kolejny sezon. Nick Grad - szef oryginalnych treści stacji skomentował 2. sezon serialu.

Nie mogliśmy się doczekać, aby podzielić się z widzami "Reservation Dogs" i jesteśmy zachwyceni, że wydają się kochać ten serial tak samo jak my. Cieszymy się, że możemy wcześniej złożyć zamówienie na kolejny sezon. Sterlin Harjo zrealizował swoją kreatywną wizję, współpracując z Taiką Waititim i resztą zespołu kreatywnego, obsadą i ekipą filmową, aby stworzyć jedną z najlepszych nowych komedii telewizyjnych, przy okazji w przełomowy sposób prezentując swój talent. 

Tworcami "Reservation Dogs" są Sterlin Harjo, Waititi i Bobby Wilson. Pierwszy sezon serialu skupia się na czwórce nastolatków mieszkających w wiejskiej części Oklahomy, którzy kradną i rabują, próbując zaoszczędzić pieniądze na wymarzoną podróż do Kalifornii. Produkcja nie tylko oddaje hołd Tarantino. W odcinku "Come and Get Your Love" pojawił się zabawny ukłon w stronę "Gliniarza z Beverly Hills", więc produkcja to łakomy kąsek dla fanów kina z dwóch ostatnich dekad XX wieku.

"Reservation Dogs" cieszy się dobrymi ocenami od krytyków, ale serial docenili również zwyczajni widzowie. Produkcja otrzymała 100% świeżości w serwisie Rotten Tomatoes. Serial jeszcze się nie zakończył. Do finałowego odcinka pierwszego sezonu zostały trzy tygodnie. Tytuł odniósł więc sukces, bo kontynuację zamówiono mniej więcej w połowie debiutanckiej serii, co nie zdarza się często. 

"Reservation Dogs": kiedy premiera 2. sezonu serialu?

Na razie nie zdradzono, kiedy nowe odcinki trafią na FX i Hulu. Prawdopodobnie drugi sezon "Reservation Dogs" zadebiutuje w roku 2022. W Polsce produkcja na razie nie jest oficjalnie dostępna. Fani Taiki Waititiego muszą się więc uzbroić w cierpliwość i czekać, aż któraś z platform streamingowych działających w naszym kraju nabędzie prawa do dystrybucji serialu. W rolach głównych wystąpili D'Pharaoh Woon-A-Tai, Devery Jacobs, Paulina Alexis, Lane Factor oraz Dalton Cramer.

RadioZET.pl/CBR