Zamknij

Ricarlo Flanagan nie żyje. 40-letni komik zmarł na COVID-19

13.10.2021 09:46
Ricarlo Flanagan nie żyje
fot. Ricarlo Flanagan w "Shameless"/kadr z serialu

Ricarlo Flanagan - komik, którego talent mogliśmy podziwiać w serialach "Shameless", "Niepewne" i na stand-upowej scenie, zmarł w wieku 40 lat w związku z komplikacjami wywołanymi przez COVID-19.

Ricarlo Flanagan nie żyje. Był aktorem, raperem i stand-uperem, znanym przede wszystkim ze słynnych seriali "Shameless" i "Niepewne". Na początku miesiąca Flanagan napisał na Twitterze: Ten COVID to nie żarty. Nie życzę tego nikomu. Zmarł niecałe dwa tygodnie później. Miał zaledwie 40 lat.

Ricarlo Flanagan nie żyje. Kim był i gdzie występował?

Flanagan debiutował w 2013 roku komediowym albumem "Man Law". Pięć lat później wziął udział w programie rozrywkowym NBC pt. "Last Comic Standing", gdzie dotarł do półfinału. Swój komediowy talent wykorzystywał także w popularnych serialach komediowych. W 2017 roku dołączył do obsady serialu "Shameless", gdzie pojawiał się jako Davey. Występował też w serii Disney+ o tytule "Walk the Prank" oraz pojawiał się w pojedynczych odcinkach produkcji takich jak "Niepewne", "Room 104" czy "Szaleję za Tobą". Zgodnie z informacją podaną przez agenta Flanagana, Stu Golfmana, komik miał wystąpić także w nowym serialu komediowym serwisu Peacock oraz zadebiutować na dużym ekranie w filmie "Emily the Criminal".

Flanagan rozwijał także karierę muzyczną. Jako raper Father Flanagn nagrał trzy albumy: "Death of Davinchi" (2010), "An Opus Inspired by Andre Martin" (2019) i "Hope You Proud" (2020). Jego najnowszy album - "Both Sides of the Brain" miał ukazać się 12 października 2021 roku.

Ricarlo Flanagan nie żyje. 40-letni komik zmarł na COVID-19

Informację o śmierci Ricarlo Flanagana przekazał portal Variety, który otrzymał ją bezpośrednio od agenta mężczyzny. Stu Golfman z KMR Talent poinformował, że komik zmarł w ostatni weekend (9-10 października 2021) w związku z komplikacjami wywołanymi przez COVID-19. W swoim oświadczeniu dla Variety napisał:

- Niestety ta pandemia odebrała życie niesamowicie utalentowanemu wykonawcy i przemiłemu człowiekowi. Będziemy ogromnie tęsknić za Ricarlo.

Przyjaciele Ricarlo Flanagana po jego śmierci zorganizowali zbiórkę pieniędzy, by zapewnić wsparcie rodzinie zmarłego.

RadioZET.pl/Variety