Zamknij

Serial "Rick i Morty" doczeka się kinowej wersji? Twórca animacji twierdzi, że to kwestia czasu

09.06.2021 12:51
Rick i Morty - kadr z serialu
fot. ADULT SWIM / Album/EAST NEWS

Jeden z twórców animacji "Rick i Morty" zdradził, że najprawdopodobniej za jakiś czas powstanie kinowy film na podstawie serialu. Kiedy możemy się go spodziewać?

Co jest lepsze niż kolejny sezon "Ricka i Morty'ego"? Film o Ricku i Mortym! Producent serialu animowanego wyznał, że pełnometrażowa produkcja kinowa o szalonym naukowcu-alkoholiku i jego nierozgarniętym wnuczku to jedynie kwestia czasu.

"Rick i Morty" - serial doczeka się kinowego filmu?

Fani "Ricka i Morty'ego" wyczekują już 5. sezonu serialu Adult Swim, ale niewykluczone, że niedługo będą czekać na coś zupełnie innego - o wiele dłuższą niż pojedynczy odcinek przygodę tytułowych bohaterów, która zostanie ukazana w filmie pełnometrażowym.

Producent serialu, Scott Marder, rozmawiał z serwisem GamesRadar na temat przyszłości serii. Okazuje się, że twórcy myślą nad poszerzeniem świata "Ricka i Morty'ego" za pomocą kinowego filmu o absurdalnych przygodach głównych bohaterów.

Myślę, że to się stanie, tak. (...) Czuję, że każdy odcinek jest małym filmem. Chciałbym zobaczyć, czy udałoby się zrobić z tego trylogię. Po prostu mamy tak dużo pomysłów. Ten film musiałby być ładny i spektakularny.

Marder nie jest jedyną osobą zaangażowaną w serial, która twierdzi, że "Rick i Morty" zasługują na pełnometrażową produkcję. Sprawę skomentowała również Spencer Grammer, wcielająca się w siostrę Morty'ego - Summer. Aktorka pół żartem pół serio stwierdziła, że na jednym tytule nie powinno się skończyć. Wręcz przeciwnie.

Musiałoby to być coś bardzo dużego. Na przykład interaktywny film 3D, który ma też park rozrywki… Nie wiem, czy można po prostu zrobić zwykły film. To by nie wystarczyło… Czuję, że to musi być coś więcej. (...) W każdym odcinku jest tak wiele elementów, które składają się na kanon tego świata nadal budowanego w ciągu tych kilku sezonów. Trudno byłoby czuć się usatysfakcjonowanym jednym filmem.

Twórcy ewentualnego filmu na podstawie "Ricka i Morty'ego" musieliby przejść zupełnie inny proces twórczy niż w przypadku serialu, który składa się, z krótkich odcinków, luźno powiązanych ze sobą fabularnie. W przypadku produkcji kinowej fabuła musiałby być o wiele bardziej rozbudowana, a rozpoczęte wątki należałby umiejętnie ze sobą połączyć. Na razie jednak żaden film nie został potwierdzony, więc fanom pozostaje się skupić na 5. sezonie serialu.

"Rick i Morty" sezon 5 - kiedy premiera?

W serialu stworzonym przez Justina Roilanda i Dana Harmona w rolach głównych występują sam Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer i Sarah Chalke. Amerykańska premiera 5. sezonu "Ricka i Morty'ego" została zaplanowana na 20 czerwca 2021 roku. Produkcja trafi na antenę Adult Swim. W Polsce do tej pory animacja była dostępna na platformie Netflix. Nowe odcinki trafią jednak na HBO Go kilka dni po debiucie w USA, bo 26 czerwca 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/GamesRadar