Zamknij

„Riverdale” – kiedy Archie i ekipa wrócą na ekrany? Czy pandemia przeszkodziła w pracy nad 5. serią?

30.10.2020 16:04
Riverdale, KJ Apa
fot. materiały prasowe Netflix

„Riverdale” to serial młodzieżowy bazujący na serii komiksów Archie Comics, opowiadających o perypetiach uczniów pewnego małego liceum w fikcyjnycm miasteczku Riverdale. Kiedy serial wróci na antenę?

Riverdale” emitowane jest nieprzerwanie od 2017 roku. Produkcja stacji The CW, dystrybuowana na świecie przez platformę streamingową Netflixcieszy się sporą popularnością wśród widzów, którzy lubią przesadzony styl produkcji i umiejętną zabawę z formą. 

Serial, który doczekał się mniej popularnego spin-offu w postaci produkcji „Katy Keen”, (który doczekał się jedynie jednego sezonu, zanim został anulowany), nadal budzi żywe reakcje widzów, mimo znacznego spadku formy względem pierwszych odcinków.

Zobacz także

„Riverdale” – jak pandemia koronawirusa wpłynęła na prace na planie?

Pandemia koronawirusa przerwała prace na planie poprzedniego, 4. sezonu serialu. W związku z tym wypuszczono 19 z 22 planowanych odcinków serialu. Na początku września jednak ekipa wróciła na plan w Vancouver i zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi, dzielnie pracuje nad nową serią odcinków.

Teraz stacja The CW ogłosiła oficjalny powrót serialu na antenę. W specjalnym komunikacie, który pojawił się właśnie w mediach społecznościowych:

„Riverdale” – sezon 5 – kiedy premiera?

Oficjalna data premiery pojawiła się na kontach społecznościiowych serialu. Produkcja ma powrócić na ekrany amerykańskiej stacji The CW już 20 stycznia 2021 roku. Oznacza to, że serial, tak jak dotychczas, powinien być dostępny na świecie już 21 stycznia, gdy o 9.00 pojawi się w bibliotece serwisu Netflix, który posiada globalne prawa do jego dystrybucji. 

Czytaj także:  "Chilling Adventures of Sabrina": podobne seriale. 6 produkcji dla fanów Sabriny [LISTA]