Zamknij

"Rocky": powstanie serialowy prequel kultowej serii? Sylvester Stallone zdradził szczegóły

31.03.2021 12:16
"Rocky": powstanie serialowy prequel kultowej serii? Sylvester Stallone zdradził szczegóły
fot. United Artists/Collection Christophel/East News

"Rocky" powróci? Sylvester Stallone pracuje nad serialem, który miałby przybliżyć nam czasy młodości słynnego ekranowego boksera. Co już wiemy o produkcji?

"Rocky" to kultowa seria filmów z Sylvestrem Stallonem w roli głównej. Marka doczekała się już dwóch kontynuacji w postaci "Creeda" z Michaelem B. Jordanem w roli głównej, a w planach jest już trzecia produkcja. To jednak nie wszystko, bowiem świat "Rocky'ego" może się jeszcze rozrosnąć, zabierając nas w przeszłość tytułowego bohatera.

"Rocky" - Sylvester Stallone stworzy serialowy prequel kultowej serii?

Sylvester Stallone wywołał istną burzę na Instagramie. Gwiazdor "Rocky'ego" opublikował wpis, w którym zdradził, że pracuje nad serialem, który miałby opowiedzieć nam o czasach młodości słynnego ekranowego boksera.

Dzisiejszy poranek rozpocząłem od pisania scenariusza do prequela "Rocky'ego". Najlepiej do streamingu, kilka sezonów po 10 odcinków. Tak, byśmy mogli naprawdę zajrzeć do serc tych postaci w ich czasach młodości.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Z informacji ujawnionych przez aktora wynika, że akcja serialu miałaby rozgrywać się w latach 60. XX wieku (pierwszy "Rocky" to rok 1976). Fabuła miałaby skupiać się młodym Rockym, jednak nie zabrakłoby szerszego kontekstu społeczno-politycznego, w tym nawiązań do lądowania na Księżycu, Zimnej Wojny i konfliktu zbrojnego w Wietnamie.

Na obecną chwilę nie wiadomo, czy projekt faktycznie dojdzie do skutku i na której platformie streamingowej miałby zadebiutować. Zważywszy jednak na fakt ogromnej popularności "Rocky'ego",  Netflix, HBO Max i  Amazon Prime Video wydają się prawdopodobnym rozwiązaniem.