Zamknij

„Rodzina Addamsów“ wraca na mały ekran. Nowy serial powstanie pod okiem Tima Burtona

23.10.2020 14:34
„Rodzina Addamsów“ wraca na mały ekran. Nowy serial powstanie pod okiem Tima Burtona
fot. Everett Collection/East News

„Rodzina Addamsów“ powraca do telewizji. Nową wersję historii słynnej rodziny przygotowuje Tim Burton. Co już wiadomo o projekcie MGM TV?

Rodzina Addamsów” po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 1938 roku w formie komiksu, wydawanego w magazynie The New Yorker. Autorem tzw. „pasków” był Charles Addams, który w humorystyczny sposób przedstawiał perypetie własnej familii.

Od czasu tego debiutu Rodzina Addamsów jest na stałe związana z historią amerykańskiej popkultury. Przez lata powstało bowiem wiele różnorodnych wcieleń Addamsów – od seriali telewizyjnych, filmów animowanych i aktorskich, przez musical sceniczny, czy gry wideo. W ostatnim czasie było głośno o pełnometrażowym filmie animowanym, który w przyszłym roku doczeka się sequela.

„Rodzina Addamsów” wraca do telewizji – co już wiemy?

Teraz amerykańskie media, z portalem Deadline na czele, informują, że Tim Burton jest zainteresowany stworzeniem nowego aktorskiego serialu. Projekt ma powstawać pod egidą MGM TV, czyli telewizyjnego oddziału firmy MGM, posiadającej prawa do tytułu. 

W tym momencie niewiele wiemy o samej fabule obrazu. Źródła na które powołuje się Deadline, miały zdradzić, że akcja serialu miałaby rozgrywać się w czasach współczesnych, a główną postacią nowej wersji miałaby być Wednesday Addams.

Takie rozwiązanie mocno przypomina to, co Burton zrobił z serialem „Mroczne Cienie” i jego uwspółcześnioną wersją, która trafiła na ekrany w 2012 roku. Akcja tamtej historii również została przeniesiona w czasy współczesne, co poskutkowało najzabawniejszym product placementem w historii. Sprawa dotyczyła charakterystycznego loga restauracji McDonald’s.

Zobacz także

„Rodzina Addamsów” – serial – obsada i ekipa

Serial miałby powstać pod czujnym okiem Tima Burtona, reżysera filmowego tak znanych filmów, jak „Edward Nożycoręki”, „Beetlejuice”, czy dwie części „Batmana”. Burton miałby być nie tylko showrunnerem i producentem wykonawczym projektu, ale negocjuje także możliwość zostania reżyserem wszystkich odcinków. W tej sytuacji byłby to jego pierwszy aktorski serial telewizyjny.

Nad pracami nad nową wersją historii mają czuwać także producenci: Alfred Gough i Miles Millar, znani najlepiej z pracy przy serialu „Tajemnice Smallville”, opowiadającym o młodości Clarka Kenta/Supermana.

Serial „Rodzina Addamsów” – kiedy premiera?

W tym momencie trudno jest określić, kiedy dokładnie serial miałby zadebiutować na ekranach telewizorów. Chwilowo trwają też rozmowy na temat miejsca, w którym serial miałby być emitowany. Deadline podaje, że jednym z najważniejszych kandydatów jest platforma streamingowa Netflix.

Wiadomo natomiast, że film animowany „Rodzina Addamsów 2” ma trafić do kin 8 października 2021 roku.

Czytaj także: TOP 13: Horrory, które każdy powinien zobaczyć [LISTA]