Zamknij

Rodzina Soprano powróci w nowym serialu HBO Max? Hit może doczekać się prequela

22.10.2021 08:43
Rodzina Soprano - James Gandolfini - kadr z serialu HBO
fot. SPLASH NEWS/East News

Platforma HBO Max może powołać do życia serialowy prequel "Rodziny Soprano". Trwają rozmowy na temat nowej produkcji o gangsterach z New Jersey.

Twórca serialu "Rodzina Soprano" prowadzi rozmowy z platformą HBO Max na temat kolejnego prequela historii mafii z Newark. Wygląda na to, że film "Wszyscy święci z New Jersey" nie będzie jedyną opowieścią o młodym Tonym Soprano.

"Rodzina Soprano": HBO Max ma w planach prequel serialu

Słynny serial HBO zadebiutował w 1999 roku i szybko stał się flagowym tytułem stacji. "Rodzina Soprano" wyznaczyła nowy trend w świecie produkcji telewizyjnych i stała się wieloletnim hitem.

Po wielu latach od zakończenia serialu "Rodzina Soprano" ogłoszono prace nad filmem "Wszyscy święci z New Jersey", który jest prequelem historii rodziny mafijnej DiMeo. Jak podaje Deadline, istnieje spora szansa, że niebawem zobaczymy kolejną opowieść ze świata Tony'ego Soprano rozgrywającą się w przeszłości. Tym razem w formie serialu. Twórca "Rodziny Soprano" - David Chase, spotkał się z przedstawicielami WarnerMedia, by omówić nowy prequel, który miałby być serialem platformy HBO Max.

Wszystko dzięki sukcesowi filmu "Wszyscy święci z New Jersey", który w Stanach Zjednoczonych trafił jednocześnie do kin i na HBO Max. Powyższe informacje w rozmowie z Deadline potwierdziła Ann Sarnoff - szefowa WarnerMedia Studios and Networks.

Rozmawiamy z Davidem o nowym serialu, związanym z "Rodziną Soprano", który ma trafić na HBO Max. "Rodzina Soprano" wciąż trafia do pierwszej dziesiątki oglądanych seriali w serwisie, co daje tej produkcji zupełnie nowe życie. Dosłownie platforma wyniosła całą serię "Rodziny Soprano" w zupełnie nowy sposób. Nie można tego mierzyć tylko w box office.

Chase również skomentował ewentualne przedsięwzięcie, rozjaśniając, że chodzi o prequel jego słynnego serialu.

Jest tylko jeden sposób, w jaki mógłbym to zrobić, o ile Terry [Winter - scenarzysta "Rodziny Soprano" - przyp. red.] i ja moglibyśmy razem napisać scenariusz. Właśnie to bym zrobił.

Twórca doskonale wie, że wraz ze śmiercią Jamesa Gandolfiniego, który wcielał się w Tony'ego Soprano, jakakolwiek kontynuacja serialu nie ma sensu. Chase i Terry Winter mogą jedynie snuć historie z przeszłości gangstera, przy angażu Michaela Gandolfiniego - syna aktora, któy wcielił się w postać swojego ojca w filmie "Wszyscy święci z New Jersey".

Powyższe komentarze Sarnoff i Chase'a pojawiły się wkrótce po tym, jak twórca "Rodziny Soprano" podpisał pięcioletni kontrakt na tworzenie treści dla HBO, HBO Max i Warner Bros. Pictures Group. Umowę skomentował Casey Bloys - dyrektor do spraw treści HBO i HBO Max.

David Chase jest jednym z najbardziej utalentowanych scenarzystów pracujących w branży filmowej i telewizyjne. HBO od dawna cieszy się twórczą współpracą z Davidem, a ta umowa daje nam wspaniałą okazję do kontynuowania jej w HBO i HBO Max.

Zadowolenie ze współprac z Chase'em oraz ewentualny kolejny prequel "Rodziny Soprano" potwierdził również Toby Emmerich - jeden z członków zarządu Warner Bros. Pictures Group.

David niesie wyjątkowy przekaz i jest bardzo utalentowanym scenarzystą i filmowcem. Jego twórczość jest czysta i autentyczna i przyciąga szerokie grono odbiorców. Pozytywny odbiór "Wszystkich świętych z New Jersey" świadczy o mistrzostwie Davida zarówno w filmie, jak i telewizji. Cieszymy się, że możemy zatrzymać go w rodzinie Warner Brothers.

Wygląda więc na to, że "Wszyscy święci z New Jersey" tchnęli nowe życie w kultową serię HBO.

"Wszyscy święci z New Jersey": kiedy premiera w Polsce?

W USA film o początkach mafii DiMeo trafił do kin i na HBO Max 1 października 2021 roku. W Polsce "Wszyscy święci z New Jersey" pojawią się na dużych ekranach już 29 października 2021 roku. Produkcję wyreżyserował Alan Taylor. W rolach głównych wystąpili Alessandro Nivola, Leslie Odom Jr., Jon Bernthal, Corey Stoll, Michael Gandolfini, Billy Magnussen, Michela De Rossi, John Magaro, Ray Liotta i Vera Farmiga.

RadioZET.pl/Deadline